şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 1987 yılında yayınlanan 2.sodom albumu ve aynı albumde yer alan 4.şarkı.sodomy and lust albumun enidir kanımca ayrica sodomy and lust şarkısı 1988 yılında yayınlanan mortal way of life canli performans * albumundede yer almıştı.icin enterasan yanı ise bu albumdeki kayıtlardan daha iyiydi mortal... albumundeki versiyonu.albumde toplam 13 şarkı bulunmakta.nuclear winter albumun giriş şarkısı olup oldukca hızlı bir şarkılarıdır.albumun diger bir dikkat çeken şarkılarini ise procession to golatha(introsu enterasan),iron first,outbreake of evil olarak sıraliyabiliriz.
 • zamaninda gun boyu evin icinde top oynayip kafa beyin birakmayan 3 tane oglan cocuguna sahip alt komsumuza killik olsun diye arkadastan alip gece yarilari son ses caldigim sodom albumu. tabi bu arada benim de kafam sikiliyodu ama olsun.. (bkz: intikam)
 • bir sodom albümü; 1987 çıkışlı. şöyle parçalardan mürekkeptir.

  (bkz: nuclear winter)
  (bkz: electrocution)
  (bkz: iron fist)
  (bkz: persecution mania)
  (bkz: enchanted land)
  (bkz: procession to golgotha)
  (bkz: christ passion)
  (bkz: conjuration)
  (bkz: bombenhagel)
 • sodom'un ilk dönem kaotik soundundan kurtulma emareleri gösterdiği expurse of sodomy e.p.'sinden sonra 1987 yılında yayınladığı albüm. bu albüm ile grubun yeni gitaristi frank blackfire'ın grubun müzikalitesine ne kadar katkı yapabileceği iyice ortaya çıkar. nitekim bu albümdeki kadro sodom'un klasik kadrosudur.

  tom angelripper bu albümü 'ilk gerçek sodom albümü' olarak tanımlamaktadır.

  albümde nuclear winter, persecution mania ve christ passion gibi grup tarihinin en klasik şarkılarından bazıları vardır. ayrıca sodom fanları bu albümün kapağında sodom'un yıllar boyu maskotu olacak knarrenheinz ile tanışırlar. albümde tom angelripper'ı en çok etkileyen grup olan motörhead'den iron fist şarkısının da bir yorumu vardır. albüm çok beğenilmiştir ve bu albüm sonrasında çıkılan turnede mortal way of live isimli konser albümü kaydedilir ve persecution mania albümünün tamamı çalınır.

  albüm sodom'u thrash metal grupları arasında farklı bir lige yavaş yavaş taşımaya başlasa da uzun yıllar grubun başına bela olacak bir tartışma da doğurur.

  sodom savaş karşıtı bir gruptur ve şarkı sözlerinde bu tavırlarını göstermektedirler. bunun başlangıcı da persecution mania albümüdür. albümde bombenhagel isimli punk riflerinden oluşan ve ikinci dünya savaşı almanyasını eleştiren bir şarkı vardır. sözler nazi almanyasını eleştirse de, grubun eğlenceli olacağını düşünerek şarkının sonunda gitarlar ile alman milli marşını çalmaları gruba birden bire faşist suçlamaları yapılmasına sebep olur. sodom bu yanlış anlamayı düzeltmek için oldukça zorlanmıştır. hatta bir süre sonra konserlerde bombenhagel'ın sonundaki bu bölüm değiştirilerek çalınmaya başlanır.

  albümün prodüksiyonu; expurse of sodomy e.p.'sini de yapan harris johns tarafından gerçekleştirilmiştir. tecrübeli prodüktörün katkısı, frank blackfire'ın gitardaki hakimiyeti ve tom angelripper'ın artık çok daha profesyonelce ve oturaklı yapabildiği besteler sayesinde persecution mania sodom'un metal dünyasındaki kült gruplardan biri olma yolundaki ilk adım olmuştur.