şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 30 yaşındayım kendimi bildim bileli perşembe akşamı sela okunur. sen buralarda yenisin herhalde.
  • dogru bildigimiz yanlışlar ve dinde hurafeler. inanin din bu değil.

her yerde yeterince camii var, kütüphane istiyoruz.
  • camilerin ışıklandırılması da bu duruma eşlik etmektedir.
  • yalniz imama, müezzine veya cemaate sorsan buna cuma akşami derler ki oyle kabul edilir.

perşembe akşamlari cumayı müjdeleyen seladir. yatsidan once okunur.

gelenekten baska bir şey değildir.

yanilmiyorsam eskiden okunurdu, sonralari okunmamaya baslandi ancak son bir kac yildir bu gelenege yeniden baslandi. *
  • "yeni başlayan" 'dan sonrasını okumadım

edit: arkadaş entrysini düzelttikten sonra benimki biraz anlamsız görünmüş. ilk yazdığı entryde "yeni başlayan bir adet" gibisinden bişey yazıyordu
  • avakado cumhuriyetinde yaşayanların dikkatini yeni çekmiştir. 30 küsur yaşımdayım. kütahyada çocukluğumdan beri her perşembe okunur.
  • perşembe akşamları okunan selanın nedeni ertesi günün cuma olduğunun haber verilmesidir. islamiyette cuma gününün ayrı bir anlamı ve önemi olduğundan buna dikkat edilir.
  • kendimi bildim bileli olandır
  • bazı yerlerde yeni başlayan iş. vatandaş dine sempati duysun diye mi yapılıyor bilmiyorum ama, olur olmaz zamanda kulak tırmalar, rahatsız eder şekilde son ses neyi açarsan aç, sempatiden çok antipati toplarsın. ondan sonra deizm artıyor mu artmıyor mu falan...
  • adam bunu yeni bir şey sanıyor. millet de bu cehalet abidesine bunun yeni bir şey olmadığını anlatmaya durmuş.