şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: tomahawk)
  • alemin en kral motoryat markasi.
  • pershing 115 ile beni benden alan, harika yatların markası.

http://www.boats.com/…7020&showdl=false&showmd=true
  • (bkz: pershing 82)
  • 2017 yili erkek tay deneme koşusu galibi ingiliz yarış atı.
  • 2017 erkek tay deneme koşusunu kazanarak 91. gazi koşusunun en büyük favorisi konumuna gelmiştir.tabi dişi tay denemede yarışacak olan wanetayı da unutmamak gerek.
  • son derece yanlış bir kararla son yılların en çekişmeli geçmeye aday koşusu olan başbakanlık koşusuna kayıt olmuş. daha 3 yaşındaki bir tayı türkiye'nin en iyi atlarıyla harbe sokmak kimin fikriyse derhal bu işi bıraksın. bu yarışı kazansan ne olacak? taydan ne alıp götüreceğinden haberiniz var mı? önümüzde denizim örneği var. atın resmen perti çıktı cumhuriyet kazandıktan sonra. büyüklerle koşmak kolay iş değil. her at bold pilot, grand ekinoks değil.

bu ülkede doğru düzgün antrenör yetişmeyecek mi? uzun yıllar sonra waneta gibi bir kısrak yakalayıp onu da beceriksiz bir antrenörle mahvettiler.

jokeyi de halis olmuş. bari yumuşak kantarmalı birini bindirselerdi. şimdi fotoya son 30 cm'e kadar atın canını çıkaracak.
  • 2017 başbakanlık koşusu galibi olması şaşırtmayacak. kazanırsa efsanelerin arasına adını yazdırmaya bir adım daha yaklaşmış olacak. 3 yaşında başbakanlık cumhurbaşkanlığı kazanmak çok büyük işler. ben o kapasiteyi görüyorum. gerçi blaze to win bile yıllar sonra taylık formunu yakalamışken az farkla 4.kalması bile şaşırtıcı olmaz ve başarıdır.umarım ne sonuç alırsa alsın sağlıklı çıkar yarıştan.
  • blaze to win ile victory is ours büyük ihtimalle eküri koşacaklar. pershing için koşunun temposu çok uygun olacaktır. özellikle abbas yolcu koşunun başında fly bye me den liderliği alıp tempoyu belirlemeye çalışacaktır. son 800 metrede fly bye me tempoyu artırıp 400 den itibaren liderliği alıp bitirmeye çalışacak. gerilerden victory ours ve pershing in sprintleri başlayacaktır. victory is ours ahmet çelik ile katılır isr kazanabilir. pershing için de yaşça büyük abileri yanında tam emin olamıyorum ama koşunun temposu tam onun için. bu arada pershing montjeu torunu. anne orsegül de iyi orjinli. gazi de faul yemese ve son 300 e kadar kapanma sorununu aşsaydı rahat kazanırdı.