• 714 modeli ile açık ara diğer markalardan kendisini farklı kılan markadır gözümde.
  • ilk başta deterjan markası zannettiğim, modelleriyle beni benden alan favori gözlük markam.
  • bugün istinye boyner mağazasından po3113s 95-58 modeline aldığım ve "hand made" gözlükler üreten italya menşeili markadır. satan arkadaş ürünü pazarlamaya gerek bile yok dediği için denemek istedim markayı ;) fiyat olarak rayban'dan yukarıda. bakalım alışabilecek miyim, zaman gösterecek.

merak edenler için model linki http://www.persol.com/usa/sunglasses/po3113s/95-58
  • bugün 3042-s modelini aldığım ve muhtemelen ömür boyu kullanacağım marka.
  • güneş gozlugunde 1 numara ve işi sadece gözlük olan fakat çok pahalı olduğu için henüz alamadığım gözlük firmasıdır.
  • efffsane bir gözlük markası imiş, malesef geç öğrendim.

aylardır süren "farklı" güneş gözlüğü arama serüvenimi azami mutlulukla noktalamamı sağlamıştır. onlarca model denedim, belki 100 olmuştur; ama hiçbiri persol taktığımdaki coolluk ve zarafeti hissettirmedi. taktım ve "tamam budur" dedim. asla marka takıntısı olan bir insan değilim. ama persol farklıymış aga. gördükten sonra başka gözlük takamadım, yüzüme yakıştıramadım. hepsi basit, bayağı geldi. çıtayı çok yükseltti. farkı o kadar belli ki. üstelik de taş gibi, evladiyelik. benim gibi kişisel eşyalarını hoyrat kullanan ve aldığı eşyayı canını çıkarana kadar kullanmayı seven bünyelere ilaç gibi gelecektir.

daha alalı saatler oldu ama aşığı olmuş olabilirim. durup durup takmak, baktıkça mutlu olmak, bebeğinmiş gibi sahiplenmek... bunlar güzel duygular tabi. fiyatı biraz üst segmente kaysa da verdiğim parayı sonuna kadar hak edecek gibi duruyor.
  • 649 ve 714 modellerine sahibim bir yerden sonra koleksiyon yapası geliyor insanın
    tanım: kaliteli ürünleri olan italyan gözlük üreticisi
  • garantisinin bitmesine 2 ay kala kırmış olduğum gözlüğümü yenileyen italyan firma.

bir kez daha sevdim seni persol.
  • calligrapher modelini aldım, deneyimledikçe paylaşacağım
  • calligrapher edition serisinden bir adet edindiğim gözlük markası. hafif, şık ve artistik. lens kalitesi muazzam. tasarım olarak dikkat çekici bir gözlük.
hesabın var mı? giriş yap