şükela:  tümü | bugün
3791 entry daha
  • sadece paranoyaklar hayatta kalır!

finch.
  • tam bir kör ölür badem gözlü olur dizisi.
    bu dizi ilk çıktığında buralar dutluktu desem hiç de abartmış olmam. şimdi hak ettiği değeri görmesine çok seviniyorum; ama biraz da hüzünlüyüm işte.
    #28526567 7 buçuk sene önce demişim ki, diziyle ilgili yazılan entrylerin azlığı da canımı sıkıyor. hakikaten öyleydi. aynı dönemde var olan dizilere nazaran entry sayısı pek azdı. guilty pleasure olarak görüp takip eden de bir kitlesi vardı. yeni yeni çok iyi kategorisine girdi resmen.

akrieldenen elemanın çevirisinden izlerdik. aletheia, lethe gibi bölüm isimlerine, çalan şarkılara az mı yorum yaptık, az mı teori kastık biz.
    aynı lost'u izlerkenki havamız gibi, teoriler üretiyor, saniyelik görünen machine ekranının ss'ini alıyor, üzerine kafa yoruyorduk. bu diziyi geriden takip etmiş olsaydım emin olun bu heyecanı yaşayamayazdım. etraf spoiler kaynarken çılgınlar gibi teori kasmak pek keyifsiz.
    işte bu yüzden hüzünlüyüm, diziyi güncel zamanında takip edenlerin az olması, entrylerinin az olması, deli divane teori kasıcıların sayılı olması, bu dizi hakkında konuşabileceğin insanın az olması sebebiyle...