şükela:  tümü | bugün
3901 entry daha
  • ordudan atılmış/ayrılmış/inzivaya çekilmiş, sonra günün birinde ihtiyaç gereği ikna edilmeye çalışılan yetenekli adam yapımlarından illallah geldiği için 10 dakika katlanabildiğim dizi.

bu konsept, bizdeki zengin/duygusal yakışıklı ile fakir/güzel aşkının amerikan versiyonu sanırım. aynı senaryoları yiye yiye bitiremediler.

alttakine edit: dizi iyi veya kötü demiyorum. klişe konseptlerden dolayı katlanamadım diyorum. sonra aklıma pisa sonuçları geliyor susuyorum.

alttakine edit2: "beğenmediği dizi" deyip "kötü diyorsun demedim" diyor.

beğenmek: iyi veya güzel bulmak.

pisa diyerek çıtayı çok yükseltmişim meğer.
  • 10 dakikadan uzun dayanabilse john reese ile machine yakınlaşmasının ordudan atılmasından önce olduğunu anlayacak yazarların beğenmediği dizi.
    ayrıca ana konusu "artificial intelligence" + "nation security" olan bir dizide askeri geçmişi olan bir kahraman olmayacaktı da eski bir basketbol koçunu mu bulacaklardı.

üste edit: diziye kötü diyorsun demedim "klişe" dediğin konuya değindim, okuduğunu anlamıyorsun diyeceğim de aklıma pisa sonuçları geliyor susuyorum.
  • person of interest'in 1.sezon 12.bölümünde şu şarkı kısaca çalıyor. dünden beri ne yapsam da şarkı adını bulamadım. shazam dan tutun diğer programlara kadar ama yok. şarkının linkini aşağı bırakıyorum, ismini bilen yazabilirse ne iyi olur.

https://youtu.be/8ejstvh9_jm
  • arkadas zoruyla basladigim bu diziye. ne kadar abartilmis the machine hikayesi diyordum, 2011'de yapildigini fark ettim, o zaman icin evet guzel hikaye. kurgu degisik falan tamam da, machine kernel falan duydugumda ofisteymisim gibi geliyor. daha fazla dayanamadim, kapattim. ai ml isiyle ugrasanlar icin ic bayici. bahcede, koltukta totoyu yayip hicbi sey yapmamayi tercih edebiliriz bence.
  • yıllar önce televizyonda birkaç kere denk gelip sevmiştim sonra kaldı.(cnbc-e ve e-2 vardı tabii o zamanlar) bugün de aklımdan geçmişti başlasam mı poi'ye ya da lost'a diye.
    solda görünce gaza geldim ikisine de başlayacağım sanırım.*
    hatta dizimag geri gelmişken oradan izlemeyi planlıyorum, hesabım bile hâlâ duruyor. biraz eski günleri hatırlamak istiyorum sanırım..:(
15 entry daha