• milyon kez de izlesem gene sıkılmayacağım tek dizi.
  • sadece paranoyaklar hayatta kalır!

finch.
  • tam bir kör ölür badem gözlü olur dizisi.
    bu dizi ilk çıktığında buralar dutluktu desem hiç de abartmış olmam. şimdi hak ettiği değeri görmesine çok seviniyorum; ama biraz da hüzünlüyüm işte.
    #28526567 7 buçuk sene önce demişim ki, diziyle ilgili yazılan entrylerin azlığı da canımı sıkıyor. hakikaten öyleydi. aynı dönemde var olan dizilere nazaran entry sayısı pek azdı. guilty pleasure olarak görüp takip eden de bir kitlesi vardı. yeni yeni çok iyi kategorisine girdi resmen.

akrieldenen elemanın çevirisinden izlerdik. aletheia, lethe gibi bölüm isimlerine, çalan şarkılara az mı yorum yaptık, az mı teori kastık biz.
    aynı lost'u izlerkenki havamız gibi, teoriler üretiyor, saniyelik görünen machine ekranının ss'ini alıyor, üzerine kafa yoruyorduk. bu diziyi geriden takip etmiş olsaydım emin olun bu heyecanı yaşayamayazdım. etraf spoiler kaynarken çılgınlar gibi teori kasmak pek keyifsiz.
    işte bu yüzden hüzünlüyüm, diziyi güncel zamanında takip edenlerin az olması, entrylerinin az olması, deli divane teori kasıcıların sayılı olması, bu dizi hakkında konuşabileceğin insanın az olması sebebiyle...
  • yeni izlemeye başladığım belirtip hem linci hem de çok şanslısın övgülerini bir tarafa bırakacağım. ukalalık olsun diye değil doğru türkçe çeviriye ulaşamadığım için de ingilizce kpyuyorum.

şu diyaloğun güzelliğine bakar mısınız.

--- spoiler ---

john reese: how can two people go from loving one another, to wanting each other dead?

detective joss carter: love is one thing. being married? whole different animal. those vows change everything.

john reese: which one? 'til death do us part?

detective joss carter: [laughs] something like that. one day you're married to your soul mate, then you watch them turn into someone else. sometimes you're so in love with who a person was, you can't bring yourself to love who they've become.
    --- spoiler ---
  • bir zaman düzenli izledim, bir zaman denk geldikçe. yavan, oldukça yavan. el yükseltmem gerekirse kara murat'tan hallice ama özel anlamlar yüklemeden izleyince iyi kafa dağıtıyor ki bu da yeterli zaten. easy reading, easy listening in dizi versiyonu.
  • çerez gibi dizi. izledikçe izleyesi geliyor insanın. her bölümü bir filme senaryo olur. ayrıca bazı bölümlerinin filmi yapılsa ımdb'de ilk 250'ye girer.
  • son bölümünü tekrardan izleyince, 2 yıl önceki gibi peçete stoklarımı sıfırlamış dizidir.
    r.ı.p mr. reese
  • dünya'nın en iyi dizisi
  • yok artık. bu diziyi arka sokakalar ile bir tutacak kadar düşük ıq sahibi canlıların varlığını öğrendik.
  • bu diziyi arka sokaklar ile bir tutmak tam bir bilinçsizlik.
hesabın var mı? giriş yap