şükela:  tümü | bugün
 • persona 5'in yeni bir palace, yeni karakterler, gezilebilecek yeni bir alan, yapılabilecek daha çok etkinlik ve tonla yeni mekanik içeren genişletilmiş versiyonu. persona 5'i oynayanlar için sevdiği karakterler ile bir süre daha geçirme şansı, henüz ilk oyuna giremeyenler ama girmek isteyenler için başlamak için en iyi yer.

  oyun japonya'da çıktı ve not ortalaması orijinal sürüme göre daha düşük. notunun düşük olmasının sebebi olarak fiyatına karşılık yeni eklenen içeriğin fazla olmaması.
  oyun batı pazarı için 31 mart 2020'de çıkacak. oyun henüz ps store türkiye'de yok ama isteyenler için orijinal ön sipariş fiyatları:

  çıkış sürümü versiyonu - 60 dolar (oyunun çelik kutulu sürüm ve dinamik bir ps4 teması)
  phantom thieves versiyonu - 90 dolar (joker maskesi, koleksiyoncu kutusu, sanat kitapçığı, albüm ve standart çıkış sürümünün içeriği)
  ultimate versiyon - 100 dolar (oyunun kendisi, tüm dlcler ve altı tane kostüm paketi)
  deluxe versiyon - 70 dolar (oyunu ve kasumi kostüm paketini içeriyor)

  dlc'ler
  kasumi kostüm paketi – 15 dolar
  savaş paketi– 10 dolar
  persona paketi – 10 dolar
  dlc paketi – 60 dolar

  yeni açılış sinematiği ve ana menü
  çıkış tarihi fragmanı

  orijinal yazı:
  p5a bittikten sonra duyurulan yeni persona 5 sürümü.
  gerçekten elimizde şu an için fazla bir şey yok. daha fazla bilgiyi psl 2019'da (24 nisan) almayı umacağız.
  ayrıca oyun şu an için sadece ps4'de özel duruyor.
  fragman oyunun yeni açılış sinematiği
 • persona 5'in enhanced edition'u. japonya'ya 1 kasım'da çıktı, batıda hâlâ bekleniyor.
 • batı sürümü sansürlü olacak oyun. almayın, desteklemeyin.

  --- spoiler ---
  maruki kötü adam.
  --- spoiler ---
 • atlus'un bu politikasından nefret ediyorum. yeni oyun çıkarmayıp eldeki oyuna yeni baharatlar ekleyip ikinci kez piyasaya at izle. lanet olsun fes, golden'dan gördüğüme göre bunda da oldukça başarılı. yani alıp oynanması elzem olacak. bir başka soruna gelirsek türkiye store'da oyun bulunmamakta. derin çelişkiler içindeyim.

  dördüncü oyunda bu yeniden pişirip piyasaya aynı oyunu sürmesi ile ilgili parodiyi eklemek de boynuma borç.
  https://youtu.be/lainr4sqx1w

  edit: oyunun ismi persona 5 royal (the) yok arada.
  edit 2: oyunda orjinal persona 5 oyunun indirilebilir içerikleri (dlc) ücretsizdir.
 • ps store üzerinde base hali 450 lira, deluxe hali 520 lira ve ultimate hali 745 lira olarak çıkmıştır.

  batının geri kalanında aylar önceden ön siparişi açıldığı halde türk serverinde oyun sayfası bile son ana kadar açılmadığı için endişeliydik, fakat oyunu çıkış tarihinde çıkarmayı becerdiler.

  fiyata gelirsek zaten beklendiği gibi bir genç insanın (hedef kitlesi) bir aylık geçinebileceği miktarda para istiyorlar.

  ultimate versiyon indirimde ne kadar iner bilemiyorum fakat 450 lira olan vanilya versiyon birkaç aya 100 küsürlere düşecektir indirim sırasında, herkese önerim o zaman almasıdır. persona oyunlarında ultimate versiyon falan almaya gerek yok çünkü, yeni görev veya yeni mekan falan açmıyor story expansion falan da değil, sadece üstünüze onlarca kostüm ve birkaç adet inanılmaz op persona veriyor. e bana sorarsanız bu op personalar yüzünden oyunu oynanması gerektiği şekilde oynayamazsınız, normalde ezik personalardan başlayıp birbirleriyle birleştirerek daha güçlü personalar elde etmeniz lazım. elinizde direkt 7-8 tane endgame persona varsa ne anlamı kaldı ki? kostümleri de giymeyiverin aq.

  yani herkese önerim indirimlerde fiyatı 100 küsüre düştüğü vakit base versiyonu almasıdır. deluxe versiyon base'e kıyasla çok pahalı değil, çok istiyorsanız indirimdeyken deluxe de alırsınız da tek farkı kasumi için 3-4 kostüm. defileye de çevirmeyiversin oyunu.
 • persona 5'in collector's edition'ını amazon'dan 300 tl'ye almıştım zamanında. şimdi dijital base sürümü 450 tl'den satılıyor. vay be.
 • ps store fiyatlarını gördükten sonra iyi ki ps4'ümü satmışım diyorum, multi plat olması an meselesi olan oyunlara dünyanın parasını vermeye hiç niyetim yok. üstüne üstlük geçen gün 60 liraya düşen persona 5'in üstüne yeteri kadar içerik eklemeyen bu oyuna dünyanın parasını mı vercem amk. zamanında sırf persona 5 için aldığım ps4'ü de persona 5 royal çıkmadan yakın zaman önce satmam ironik.