şükela:  tümü | bugün
 • i$yerlerinde personel'den sorumlu mudur mevkili, makamli ki$i. gunumuzde hesapta geni$leyip, cetrefillenip, dallanip budaklanip yerini insan kaynaklari mudurune birakmi$tir. bu geyigi degi$tirmez, olsa olsa lama yapar olayi.
  sikca uzerine gidildigi bir yer olarak, (bkz: cocuklar duymasin).
 • şimdilerde insan kaynakları müdürü denilen görevi yapan kişi. zihniyette bir farklılık var mı bilmiyorum.ama şunu biliyorum :

  bir özel banka , müfettiş yardımcılığı sınavı açar.sınav ankara ve istanbul'da yazılı olarak yapılır.sonuçlar açıklanır.ankarada sınava giren on kişi mülakata çağrılır.listenin başında adı yazılı genç (yazılı birincisi) davet edilir.kurulda, başkan olduğu her haliyle belli şişman bir bayan,yanında da iki uzman vardır.genç adama bir-iki soru sorup tatmin edici cevaplar alırlar.genç için, başarılı bir sonuçtur.tam kapıdan çıkarken ,şişman bayan (diyelim adı ayten hanım olsun ) :

  -bizim bankayı niçin tercih ettiniz ?
  -efendim,aslında sizin bankayı pek tanımıyordum.ilanınızı görünce,diğer bankalardan fazla yevmiye verdiğinizi gördüm,onun için sizi tercih ettim.
  -peki çık dışarı.

  genç dışarı çıkar.diğer arkadaşları da girip çabucak çıkarlar.aralarındaki konuşmalara göre sorulara en iyi cevap veren kahramanımız gençtir.yarım saat sonra liste asılır.genç 1.sıradan 3.sıraya düşmüştür.şaşırır.kendine göre,yakın bulduğu bir sınav yetkilisine sorar:

  -efendim,ben niye 3.sıraya düştüm ?
  -dua et alındın.ayten hanım ,"bu bizim bankayı bile bilmiyor.bankamızın adını bilmiyen adamı ben almam" dedi de,biz ikna ettik.hatırı kırılmasın diye de seni üçüncü sıraya indirdik.

  meğer ayten hanım ,bankanın büyük ortaklarından bir sülalenin kızı imiş.bankacılık tahsil ve deneyimi yokmuş,ama personel müdürü imiş...
 • kendilerini nimetten sanan müdürlerdir bunlar.

  halbuki sende herkes gibi sistemin bir kölesi konumundasın.

  kamu özel farketmez.
 • eğer çok büyük denizcilik şirketinin personel müdürü değil ise simsarlar ile ortak çalışan müdürdür. aldığı maaş yetse de yetmese de gemiye simsar vasıtasıyla personel gönder ki extradan para alabilsin. ama bilmez ki denizcinin ahı alınmaz. yazık çok yazık..
  bunun yapan kişilere bir lafım var. inşallah çoluğunuz çocuğunuz türkiyede denizci olur.
 • (bkz: meltem)
 • çalıştığım firmadaki orospu çocuklarının başında gelen en orospu çocuğu. hatta orospunun direk kendisidir.

  hayatımda bu kadar vizyonsuz, kabiliyetsiz iğrenç bir adam görmedim.
 • yine aynı başlığa yazıyorum ama.. bir üstteki entry de belirtiğim orospu çocuğu. bugün stajyerler su içiyor diye su sebilinin bardaklığını söktü.
  devamı gelecek eminim.
 • bizimkisi, vücut organları ile mukayese edildiğinde tam karşılığı göt olan maaş dağıtıcısıdır.