şükela:  tümü | bugün soru sor
 • dünya kupasına 4 kez katılmış, kupadaki en büyük başarısı 1970'de oynadığı çeyrek final olan conmebol üyesi milli takım. 1939 ve 1975 yıllarında olmak üzere iki de copa america şampiyonluğu bulunmaktadır. beyaz üzerine çapraz kırmızı şeritli enteresan formalarıyla akıllarda yer etmiştir.
 • bu gece arjantin deplasmanında oynuyorlar, 11'inde de evinde kolombiya'yla.

  kolombiya maçı için normal bilet 60 soles'ten satılırken, karaborsa'dan 1000 soles'e satılıyor şimdi. hatta ben de bir ara sıraya girdim, 239.000 küsür sırada bekleyince sikerim böyle işi dedim.

  82 ispanya'dan sonra dünya kupasına katılmaya çok yakınlar.

  apoya apoya!

  https://i.hizliresim.com/yown7j.jpg
 • dünya kupası'na katılabilmelerini can-ı gönülden isterim ama şu anki puan tablosuna göre işler iyi görünüyor olsa bile kazın ayağı öyle değil. deplasmanda arjantin ve içeride kolombiya maçları çok zor. gerçi peru, buraya gelene kadar bu maçları kaldırabileceğini gösterdi ama sonunu getirebilirler mi, ben kendi adıma pek emin değilim. kesinlikle kazanmak zorunda olan bir arjantin'e deplasmanda yenilmeleri hiç şaşırtıcı olmaz. bu durumda olası bir şili galibiyeti de onları tamamen dışarı itecek. sonra kolombiya'yı yenerlerse belki bir şansları olabilir.
 • kıtalar arası play off'ta okyanusya temsilcisiyle oynayacaklar. umarım yeni zelanda'yı eleyerek 2018 dünya kupası'na katılırlar.
 • yeni zelanda'yla oynayacakları eleme maçı öncesi federasyon ligi ertelemiş 15 kasım'a kadar.

  https://www.clarin.com/…-repechaje_0_rkxseirhw.html

  elemelerde resmen yırta yırta geldiler, rakipleri değil; kıçlarını. oynadığı 18 maçta kayda değer sükse yapan bir galibiyetleri veya zaferleri yok. kolombiya maçı'ndaki gol bile endirekt vuruşla kalecinin çizgi üstündeki müdahelesiyle girdi.

  2014 dünya kupasındaki gibi kosta rika tarzı bir sükse ve tarz bekliyorum.
  yetenekler sınırlı, ilerde top tutan, dikine tazı gibi koşan farfan ve kadayıf kıllı guerrero var sadece ama takım savunması en güçlü kozları.

  böyle ülkeler gitsin abi dünya kupasına. adamlar 36 yıldır katılamamış. susamışlar.
  bizimkiler de instagram'dan story atsın hala amk.

  https://www.facebook.com/…/videos/1741722179183023/
 • şili'nin hakkını yemiş ve dünya kupası'nda eline ayağına verilecek takım.
 • bundan 8 sene önce olsa claudio pizarro, jefferson farfan, paulo guerrero ve sol kanat juan vargas'ın zirve zamanlarında olacaktı. o hücum hattından vargas hariç pizarro 40, guerrero ve farfan ise 34 yaşında yer alacaktır. ucundan da olsa dünya kupası görmüş olacaklar.
 • 2018 dünya kupası finallerine katılmaya hak kazanmış takım.
 • güney amerika elemelerinden sürpriz yaparak dünya kupasına katılma hakkını elde eden takım.

  fransa, danimarka ve avustralya ile aynı grupta yer alıyor. eski gücünde olmayan avustralya'nın pek rahatsız edeceğini zannetmiyorum. danimarka ise 3. torbadan gelebilecek en güçlü rakiplerden biriydi. bi şekilde grup ikinciliği kovalayacaklar.

  hücum hattını oluşturan isimlerden, 34 yaşındaki farfan formda bir sezon geçiriyor. 40 yaşındaki pizarro ise geçen hafta köln formasıyla ilk golünü attı. o da teşrif edecektir. paolo guerrero ise uyuşturucu madde kullandığı için 1 yıl futboldan men edildi. 40 yılın başı ülkesi dünya kupasına katılıyor, 34 yaşına gelmiş ve uyuşturucu kullanmaktan men edilip dünya kupasını kaçırıyor. tam bir denyoluk örneği.

  edit: guerrero'nun cezasında indirim uygulanmış, dünya kupasında oynayabiliyormuş. yaş haddinden yırttı sanırım
 • enfes bir video hazırlamış olan milli takım.

  https://twitter.com/…peru/status/998964294137143296