şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ön edit: bu insanları tanımam etmem olayı facebook'ta dolaşırken tesadüfen izledim ve buraya taşıdım; belli ki --en azından 2. bilet olayında--dolandırılarak, yaban ellerde zor durumda kalmış bu kişilere bi' yardımı dokunabilecek tavsiyeler gelir diye. fakat buradaki bazı yazarlardan ''bakın görün yarın para dilenirler bunlar.'' ya da ''bu zengin bebelerine yarın babişkoları para çıkarır.'' gibi ipe sapa gelmez tepkiler geleceğini bilsem kesinlikle böyle bi' başlık açmazdım. bu çifti tanıyanların dediklerine göre baba parası yiyen zengin bebeleri olmaktan ziyade kendilerine türkiye dışında bi' hayat kurmaya çalışan ve bunu da düğün takılarını satarak ve biriktirdikleri parayla yapmaya çalışan kişiler olduğu.

  biletler için iki ayrı seferde 18 bin tl ödemelerine karşın. çeşitli bahanelerle uçağa alınmayan ve sorunu çözmek için karşılarında hiçbir muhatap bulunmadığını söyleyen çift.

  https://www.facebook.com/…/videos/1600948606668948/

  not: videodan anladığım kadarıyla kimseden para filan istemiyorlar. sadece bu hususlarda yol-yordam bilen , tecrübeli kişilerden bu durumda neler yapılabileceğini öğrenmek istemekteler.
 • peru'daki türk büyükelçiliği
  turkish embassy in lima, peru calle miguel de cervantes no:504-510 san ısidro lima 27 peru

  telefon numarası:

  (+51) 1 204 70 00

  faks numarası:

  eposta:

  embajada.lima@mfa.gov.tr

  websitesi:

  büyükelçi:

  namik goner erpul
 • 18 bine ben dünya turu atarım, bu enayi silkelemeye çalışanlar dönemiyoruz diyorlar.

  not: şu yeni modern dilenciliğe de fitil oluyorum. hep bir iban var, hesap var, bir yakın var, mağduriyet var ama gidip baksan gerçekte öyle bir olay yok. herkes maduriyet kasıyo; hastalık, haciz, hayvan hakları derken yolda kaldıma kadar geldik. bunlara para gönderen gerçek maldır.

  not2: videonun devamı 1 hafta içinde gelir, para isterler. izleyin ve görün.

  not3:videoyu çekenlerin bir arkadaşları var inanamazsınız, dünden beri ne küfürler, ne hakaretler hepsi gırla gidiyor. türkiye deki gibi çemkirerek iş yaptırabileceğini sanan iki dallamanın yaşadığı hadise, acık araştırıp öyle bu işlere girselerdi senin benim gibi, sorun yaşamazlardı. öyle dalyarak gibi iş yapmaya ve yaptırmaya çalışınca gavurlar böyle eline verirler adamın.
 • gidem de dönmeyem dedirten olay.
 • bazı yazarları anlamak gerçekten çok güç, yani ortada iki insana yapılan bariz tuhaf haksız bir uygulama var. mağdur şahısların zengin olup olmamasıyla ne alakası var konunun? illa metro turizm ile mi seyahat etmeleri gerek? ne tuhaf kafalar ya.

  tanım: türk pasaportuna sahip olmanın cezasını çeken mağdur çift. geçmiş olsun umarım hallolur bir şekilde.
 • yukardaki entrylere istinaden:

  paraları olmaları dolandırılmadıkları veya zor durumda bırakılmadıkları anlamına gelmiyor. resmen iki havayolu firması tarafından dolandırılmışlar. ha yeri sosyal medya mı, değil mi o süzgeç bende yok. savcılığa suç duyurusunda bulunması daha mantıklı. para dilenciliği yaptıkları da yok. ekşi’de yazar olup rezalet başlığı mı açsalardı
 • klm şirketinin iş bilmezliğidir. video'yu çeken kişiyi de tanıyorum, gerçekten başına gelenler üzücü. 2 defa bilet alınmasına rağmen klm şirketi politik nedenlerle bu çifti uçağa almıyorlar. üstelik bileti satarken kendilerine bu tarz bir uyarı yapılmıyor, transit vize istendiği söylenmiyor. havalimanındaki klm çalışanları son derece vurdum duymaz bir şekilde kendilerini uçağa alamayacaklarını bir neden belirtmeden söylüyorlar.

  lima'daki türk büyükelçiliği yardıma koşuyor klm'nin müşteri hizmetlerine ulaşıp bilgi istiyor. klm müşteri temsilcisi yapılanın yanlış olduğunu, klm'nin ofisine gidilirse biletin değiştirileceğini söylüyor ancak havalimanındaki klm çalışanları kesinlikle bileti değiştirmiyor veya çifti uçağa almıyorlar. yani kendi şirketlerindeki müşteri temsilcisiyle çelişiyorlar. büyükelçilik bu sefer havalimanı müdürünü de olaya dahil ederek klm şirketinden resmi bilgi istiyor. klm çiftin uçağa alınmama nedenlerinin politik olduğunu, onları hollandaya alamayacaklarını söylüyorlar. kendileri yeni bir politika getirmişler kısa süre önce ve suriye, yunanistan ve son olarak da türk vatandaşlarına bu tarz saçma bir şey uyguluyorlarmış. ancak bunu belirtmeden bileti satmışlar, ve çifti uçağa almamışlar.

  facebook linkinde olayın başlangıcından sonuna kadar detaylı açıklama yapılan videolar bulunuyor. ayrıca olayla ilgili bir change.org kampanyası da başlatılmış durumda.
 • https://www.facebook.com/…245366013/?type=3&theater

  şu video bahsettiği, ofise alınmadığı hatta görmezlikten gelindiği video,
  şirket politikası dedikleri bu resmi kağıtları göstermeyen üzerine uçağa kendilerinin almadıklarını belirten evrağı vermeyen çalışanların olduğu şirket.
 • ortada tc vatandasligindan ziyade dolandiricilik olayi var, hirsiz perulular an ne gerektiriyorsa ona uygun bir yalan uretip durmuslar.
  cifte gelirsek, ulan ilk kazigi yemis dumeni fark etmissiniz ne bok yemeye gidip 2. bileti aliyorsunuz belli ki adamlar tezgahi kurmus. demek paraniz olsa peru'nun dış borçları kapanana kadar ödeme yapip duracaksiniz. ne oldu, turist sikmek bir tek turkiye'ye mi ozgu saniyordunuz? sirketler vs. bunu yapmazlar demeyin avrupa bu davarlari somurge yapmasa 1000 yil da gecse medeniyet ogrenemezdi bunlar. bizim comarlar bunlarin yaninda melek kalir. (ohh nefretimi de kustum)
  ilk kaziktan sonra oradan brezilya'ya bilet alip brezilya uzerinden turkiye'ye donmek akliniza gelmiyor mu?
  ayrica iki kisilik bilete 11.000 tl vermek ne demek amk, parayi yerden toplasa insanin ici acir. millet nasil para kazaniyor, ne yapiyor anlamiyorum ki?
 • büyükelçilik numarası veren olmuş :)
  benim de başıma gelmiş fransa'da kalmıştım uçuş grevlerinin olduğu dönemde. bırak yardım etmeyi defalarca aradığım telefona cevap bile vermediler.