*

şükela:  tümü | bugün
 • genelde üniversitelerde rastlanır bunlara.
  iki yüzlü demokrasi ve demokratlar yüzünden bu komik durum ortaya çıkar. sonuçlar değil nedenler üzerine düşünmeli insan.
  (bkz: kemal gürüz)
  (bkz: kemal alemdaroğlu)
 • marmara üniversitesi haydarpaşa kampüsünde bolca görülebilen insan tipi. hepsi birbirine benzer, uzun etekleri ve günümüzde görmemizin pek mümkün olmadığı ilginç saç - peruk stilleri ile. haşa zeki insanlardır çoğu tıp okumaktadır.
 • ortodoks yahudi kadinlarini bu sinifa sokmak mumkun mudur degil midir, tartismali.
 • bunlarin bir de hasidik versiyonu vardir ki olayin arkasinda yatan mantik aynidir.
 • destekleyin veya desteklemeyin ama peruk "taktirilan" tesetturlulerdir.
 • (bkz: turbanin ustune peruk takmak)

  (bkz: aramaya inanm... amaan, neyse. karsimda anlayacak adam varmis gibi bkz veriyorum ben de..
 • başörtüsü (bas ortusu ile turban arasindaki farklar)ister aile baskısıyla takılmış olsun, ister inandığı dininin bir gereği olarak takılmış olsun, ister siyasi bir simge olarak takılmış olsun, ister malum iktidarın bir uzantısı olarak içi boşaltılarak aksesuar olarak takılmış olsun neden ne olursa olsun.. istenildiği kadar mantıklı veya ucube sebep/sonuç ilişkisi kurulmaya çalışılsın bir kadın evrim teorisini destekler bir görüntüyle hakkı olan eğitimi için çıkar yol olarak peruk takmak zorunda kaldıysa, demokrasi-kadın hakları çığırtkanları savundukları ideolojinin kavramsal karşılığını sindirmeden nutuk atmasınlar.

  eğitim ve iş hayatı boyunca taciz edici bakışlar ya da sözlerin neden olduğu psikolojik harplerle ona dayatılan "modernizm!"in kölesi olmamaya çalışmak, gerçekten çok zor bir süreç..insanı hayvanlardan ayırd eden, tahminen bir-birbuçuk kg olan düşünce/akıl gibi işlevselliği olan et parçasını kamufle eden kafatasının üzerine "modern/çağdaş!" bir görünüm elde etmek adına kondurulan plastik kıl yumağı kimi kandırmak için..?

  bilimsel ve çağdaş çalışmaların beşiği olan üniversitelerimizdeki kadın akademisyenlerin azınlığını ve aynı şekilde en temel eğitim hakkı için kendinden/inandığı değerlerden ödün vermemeye çalışarak varolmaya çalışan kadınları düşündüğümde dayatılan modernizm ve çağdaşlık kavramları komedi gibi geilyor.
 • öğrencilik hayatımda sık sık rastladığım model. hep düşündürmüştür beni, acaba saç üzerine direkt olarak peruk takılsa aynı vecibe yerine getirilmiyor mudur diye. sonuçta saçlarını gizliyor. demek ki uygun değilmiş ki türban üzerine taktıkları peruklarla komik gözükmeyi göze alabiliyorlar. arada taratsalar bari o perukları.
 • kutluğ ataman'ın peruk takan testtürlüleri de içeren projesi için

  (bkz: peruk takan kadınlar)
 • peruğun üzerine bir türban daha takmaları gereken kişilerdir.

  amaç saçı saklayıp cazibeyi azaltmaksa, saç saklamak için türban takılıyorsa, türban üstüne bir saç daha takmanın anlamı yoktur.

  ben yanlışsam türban takmanın bir anlamı yoktur. direkt peruk takılabilir. sıkıntıya girmenin alêmi yoktur.