şükela:  tümü | bugün
  • bayramda elini öpen birine dolar ile bahşiş veren çok sn turizm bakanımızın eşi olan hanımefendi.

reyiz sormayacak mı?

--- spoiler ---

cumhurbaşkanı erdoğan'ın her fırsatta dile getirdiği dolara karşı mücadele çağrısına rağmen turizm bakanı mehmet ersoy'un eşi pervin ersoy'un elini öptürdüğü kişiye 100 dolar verdiği kareyi paylaşması büyük tepki çekti. ancak meselenin aslı sonradan ortaya çıktı.
    chp eski milletvekili barış yarkadaş, sosyal medya hesabından görüntülere tepki gösteren isimler arasında yer alarak paylaştığı kareye bu yorumu yaptı;

cb recep tayyip erdoğan dolara karşı mücadele ettiklerini söylerken, kabinesinin turizm bakanı mehmet ersoy'un eşi pervin ersoy, bayramda elini öptürdüğü kişiye 100 dolar veriyor ve bunu bir de instagramda yayınlıyor. yaptıklarının hangisini eleştireyim doğrusu ben de şaşırdım.
    sosyal medyada kısa sürede yayılan ve tepkilere neden olan bu karenin ardından turizm bakanı mehmet ersoy'un eşi pervin ersoy konuya açıklık getirerek olayın bir espriden ibaret olduğunu ifade etti. bayramda sanatçı alişan'ın yeğenlerine dolar dağıtmasını ti'ye alarak böyle bir paylaşımda bulunduğunu belirten ersoy, buna rağmen kendisine gelen kötü yorumlara isyan ederek ''lütfen yapmayın'' dedi. işte pervin ersoy'un eleştirilerin ardından vermiş olduğu o cevap;

''yaaa açıkladım espriyi ne olur yapmayın allah aşkına alişan $ dağıtmış yiğenlerine bugün onu ti ye aldık .. yanımda çalışan personelime espri yaptık diye yazdım yapmayın ne olur ben o kadar salakmıyım açıklayarak koydum yine okumadan dünya kadar yazıyorsunuz .. sizlerin bu tepkilerini bilecek kadar aklım var benim .. lütfen yapmayın''

--- spoiler ---
  • r e i s l e n d i n.
    muhtemelen, instagram hikayesinde yardımcısına elini öptürp 100$ verdiği paylaşım yüzünden an itibarıyle kocasını reyiz fena fırçalıyordur.
  • haberi yeni okudum ve acaba burada gündem olmuş mı diye geldim ve ne göreyim? kadın ilk kez bu hareketi sayesinde burada yer bulabilmiş.

sebep daha fena, alişan yeğenlerine dolar dağıtmış da bu da tiye almış. hahahaha
    hayır mizah anlayışına mı üzüleyim, ülke kimlerin elinde ona mı yanayım bilemedim.

aslında (bkz: saffet emre tonguç) ve gezdikleri şehrin ünlüsüyle oluşturdukları bir gezi programı var. ne bakanlıktan ne de başka yerden destek almadıklarını söylüyor hanımefendi bilemiyorum. eğer proje emeline ulaşır ve alışılagelmiş rant amacı gütmeden yapılırsa alkışlayabilirim. fakat şimdilik fena önyargılıyım. umarım yanılırım.
    fakat muhterem fena yaygaracı bir kadın izlenimi uyandırdı bende. güngörmüş, ağırbaşlı iş kadını profili çizmiyor. çizmek zorunda da değil elbet ama nedense çok samimi davranayım derken yapay kaçan tiplerden gibi...
  • saffet emre tonguç ve arzu sabancı gibi dünya görmüş değerli insanlarla gezip arkadaş olan pervin ersoy a yakıştıramadım, böyle amatörce bir paylaşım klas sarsar.
  • bu kadının funda esençten ne farkı var ki diye sorduran kişi. temasta sıkıntıysa kafa aynı aslında.
    link
  • kendisinin varlığını çalışanına dolar verme ve bunu paylaşma gafletinde bulunmasıyla öğrendim. ben akp bakanlarının eşlerini ve hayat tarzlarini daha muhafazakar olarak bilirdim. dolar meselesini alisan'i tiye aldigini söyleyerek atlatmaya çalışıyor, sen bakan eşisin nedir bu komiklikler ve gördüğün gibi kimse gülmedi.

kendisi en gıcık olduğum akpli tiptir. instagraminda her saniyesini paylaşmış, dibine kadar seküler hayatin ekmeğini yiyen hiç bir muhafazakar yaşam tarzi emaresi görünmeyen bir yaşam yaşayacaksın ama siyasel islamci bir partinin neferi olacaksin, kazandığın dolarlari saçacaksın reisin 2 kuruş dolari olana bozdurmayan vatan hainidir muamelesi yaparken. gercek siyasal islamcilar bu kadar sinir bozucu degil çünkü beğenmesek de adamlar yaşamak istediği ve inandığı dünyayı empoze etmeye ve sekillendirmeye çalışıyor, peki sen kimsin?
  • alişan'da yapmış vs.vs. milletin gündemi değil magazin gündemi dertleri olmuş.. özrü kabahatinden büyük.
    şehitlerin geldiği, bir genç matematik öğretmeni kızın atanamadığı için umutsuzluktan intihar ettiği, ekonominin dibe vurduğu bir dönemde bir bakan eşi olarak çok güzel bir şaka yapmıştır. bakanların ve bakan eşlerinin milletin gündeminden ne kadar uzak olduğunu görmemizi sağlamıştır.
  • mahalle, yangin, sac iliskisi.
  • alisan'i makaraya alayim derken baya sikintili bir duruma dusen birey. muhabbeti tesadufen france24'te gordum de geldim dusunun artik.