• (bkz: peksimet)
  • pessimist her daim kötü beklentiler içinde olan kişiliktir,
    optimistin tersi yani.
  • ıngiltere'ye tasinmamla icine girdigim topluluk. turkleri neden seviyorum kendimizle dalga geciyoruz, basimiza gelen olaylara guluyoruz ve bir sekilde devam etmeye calisiyoruz. burada tanistigim insanlarin inanilmaz pessimist oldugunu gordum - sanirim havadan ve de gercekten semsiye girip acimamis kimsede bu ulkede - 65 yasindaki bir insan ekonomik kriz gormemis hayatinda dusunun yani. neyse.
    dedim uyum adapte olmak vs bir ıngiliz gencimizle gorusmeye basladim. gecen pazar kendimi aglarken buldum dun de en son zincirlerimi kirmis atarimi yapiyordum. bir sarmal seni icine cekiyor cektikce boguluyorsun. zinciri kirin, cikip oradan, depresyonda beslenen insanlardan uzak durun. turkiye gundemiyle dalga gecen tweetler okuyun. hayat bir gundur o da bugundur!
  • toplu taşımada dinlenmemesini tavsiye ettiğim alman thrash metal guruları

(bkz: death from above)
  • aynı zamanda bir wild nothing şarkısı.

boys dont cry they just want to die
    stumble and cough and grin a lie

would you look into my eyes eyes eyes eyes
    will you be my new?

box up all of your things with tape
    write your address that won't remain.

can i still be your pessimist?

boys dont cry they just want to die
    stumble and cough and grin a lie

will you look into my eyes eyes eyes eyes
    will you be my new?
  • hayata kendini dar etmekte ustalaşmış olan kişiye denir.

(bkz: iflah olmaz bir pessimist)
  • olduğumu yeni fark ettiğim kişilik türü. olumlu düşünüp ihtiyatı elden bırakıp hayal kırıklığına uğramaktansa her zaman en kötü senaryolara odaklanırlar, dünyayı kendilerine dar ederler. örneğin şu an bir çok kişinin sadece hayal edebileceği bir süreci yaşıyorum, ancak dünya siyaseti, pandemi ve ilişki parametreleri ile denklemler kurup her zaman en kötü sonuca ulaşıyorum.. her şey tamamlanana kadar işkence görmeye devam.
hesabın var mı? giriş yap