şükela:  tümü | bugün
 • mono olarak dinlenmesi gereken albüm.*
 • naçizane görüşüme göre pet sounds'un ilk konsept albümü sayılması gerekliliğinin nedeni bu yapıtın konsept albümü kavramında geçen bir konunun albüm boyunca hikayemsi bir biçimde işlendiği albüm tanımına uymasından değil, yapıtta baştan sona etkin biçimde hissedilen bir sound bütünlüğünün var olmasındandır.
 • capitol records bu sahane eserin en leziz baskisina imza atmistir, 2009 tarihli sanirim. faithfully restored from the capitol vaults diye altin cikartmasiyla gelen plak ses kalitesi olarak asmis vaziyette. capitol radiohead kataloguna da ayni muameleyi cekmisti gecen 2 yilda, onlar da efsanelik, koleksiyonluk..
 • mccartney gibi bi adam "hayatımın albümü" demesine rağmen aradığı başarıyı capitol records'un pazarlama eksiklerinden dolayı bulamamıştır. brian wilson'ın bir insan müsveddesine dönüşmesinin meyvelerindendir.
 • bir albümün ne kadar güzel olabileceğine verilebilecek en okkalı cevaplardan biridir the beach boys'un bu nadide eseri . bu albüm öylesine güzel bir albümdür ki, wouldn't it be nice ile açılıp size çocukluğunuzda sevdiceğiniz ile kurduğunuz masum evlilik hayallerini anımsatır. you still believe in me çaldığında sizi her şeye rağmen seven ve sevmeye devam edecek bir insan olduğunu hissedip ağlamak istersiniz.
  don't talk o kişinin omzundayken duyduğunuz kalp atışlarının aslında sessizliğe en yakışan ses olduğunu fısıldar kulağınıza. god only knows bir eksiğin birçok şeyi değiştirebileceğine inandırır dinlerken. sloop john b, that's not me... ne yazayım bilemiyorum.

  bu albüm bir albümden çok daha fazlası. bana inanmıyorsanız paul mccartney'e inanın ve dinleyin. bakın ne demiş kendisi:

  "it was later... it was pet sounds that blew me out of the water. first of all, it was brian's writing. i love the album so much. i've just bought my kids each a copy of it for their education in life---ı figure no one is educated musically 'til they've heard that album. i was into the writing and the songs."

  "without pet sounds, sgt. pepper wouldn't have happened... pepper was an attempt to equal pet sounds."

  e dinlersiniz artık paul abinin hatrına.
 • brian wilson'ın hayatını konu eden love and mercy adlı filmde kayıt süreci, wilson'ın böyle bir müzik yapmakta ısrarının grup * içinde, özel hayatında hatta akıl sağlığında neden olduğu sıkıntılara bayağı geniş yer verilen albüm.

  ayrıca murat belge'nin de sevdiği bir albüm olduğunu söylersek pek yanılmış olmayız muhtemelen. çünkü: #62580436

  --- spoiler ---

  bence brian wilson, içinde böyle bir müzik dolaşırken bu kadar yalnız bırakıldığı, en yakınlarından değer ve saygı görmediği, heyecanını paylaşamadığı, o müziği hep tek başına duyacağını anladığı için delirdi.
  --- spoiler ---
 • " ı have a two-hour drive normally to london; ı played sgt. pepper on the way in, and then pet sounds on the way out, and both of them have more than held up. to me it’s like, ‘what have people been doing in meantime? where's the progress?’ ı can't see anything as modern as that around at the moment. "

  paul mccartney
 • heiner goebbels'in geçen tiyatro festivalinde* sergilenen hashirigaki oyununun müziklerinin önemli bir kısmı bu albümden alınmıştır. albümde yer alan bazı parçalar sıradan amerikan tarzı romantizm örnekleri gibi dururken bazıları da brian enoyu aratmayacak ambient şaheserleri gibidir.

  ayrıca beach boys'un bu albümü hashirigaki'nin diğer bir kolu olan gertrude stein'ın the making of americas eseri ile de oldukça uyuşmaktadır, sanki o kitabın müzikleri gibi. hoş, sübjektif olarak oyunda o metin ile bu müziklerin birleşimini görmüş olmam da bu yoruma etki ediyordur herhalde.
 • 1966 beach boys´larin yeni prodüktörü brian wilson yaptigi ve ilk konsept albumu olarak tanilan longplayer....
 • stockholm'de gidilmesi, gorulmesi gereken mekanlardan bir tanesi. sahane bir album arsivleri var. zulfu livaneli'nin eski vinil kayitlarini bile bulabilirsiniz.