şükela:  tümü | bugün
  • kentucky fried chicken'a üretim yapan, abd'nin en büyük ikinci üreticisi firmanın tavuklara uyguladığı işkence hakkında hazırladıkları site:

http://www.kfccruelty.com/
  • zırdelilerden oluşan hayvsanseverler grubu. şimdi de balık yenmesin diye kampanya yapıyorlar. bok mu yiyeceğiz?
  • sadece hayvanların yenilmesine değil hayvan ürünlerinin de yenilmesine karşı olan örgüttür(süt, yumurta v.s.). başarılı çalışmalarının yanında bu tarz saçmalıkları da vardır. insanı böyle durumlarda 'normal bir hayvansever yok mudur?' sorusuna cevap aramaya iter.
  • kfc'nin tavuklari aci verici yöntemlerle öldürmesine karsi avrupa çapinda sürdürdükleri eylem turunu istanbul kadiköy kfc'nin önündeki eylemle sonlandiracak olan örgüt.
  • 29 nisanda kadiköy'de kfc için eylem yapacak olan topluluk.
  • eger petatv adli sitelerinde yayimlanan goruntulerin br kismi bile dogruysa, soylenecek soz kalmamistir artik, insanlik icin umut tukenmistir...
  • sirf kendi türümüzün üyesi olmadigi için bir canliyi sömürmenin, ona aci çektirmenin, veya onu öldürmenin ne derece yanlis oldugunu 25 senedir insanliga anlatmaya çabalayan örgüt. insan her ne kadar bu dünyanin kendisi için yaratilmis bir oyun alani oldugunu düsünse de bunun dogru olmadigi gayet ortadadir. tür fasizmine karsi olan bu örgüt, görmezden geldigimiz bazi gerçekleri bize hatirlatmak için var iste. günümüzde, 800bini askin üyesi olmasi ise bu gezegende halen umut olduguna isaret sanirim...
  • http://www.petatv.com/ adresindeki videoyu elim ayağım titreyerek, gözlerim yaşararak izledim, insan olduğundan utanıyor insan...
  • dün itibariyla j crewün kataloglarından kürkün tamamen çıkartılmasını sağlamış kuruluş. korkuyorum ki yaşım kemale erdiğinde kendimi tamamen bu kuruluşa adayıp kaybedeceğim kendimi.
  • terorist bir organizasyondur. yaptiklari abartidir. gizli, kultlesmis birtakim dinler gibi orgutlenmislerdir (bkz: scientology). hayvan haklarini savunmaktan ziyade, "evde hayvan beslemek kotudur, butun hayvanlari dogaya salin" gorusunu bile savunurlar.

"ben hayvanlari cok seviyorum, vahsi bir geyige yem verdim gecen gun, araba carpmisti bacagi kirilmisti, bacagini sardik, iyilestirdik, yem verdik" dedigimizi dusunelim bir peta insanina. hemen size, oncelikle "arabanin carpmasi yuzunden binlerce hayvan telef oluyor, insanlar hayvanlarin ortamlarini yok ediyor" demekten ziyade, "nicin yem verdin? o vahsi bir hayvan, kendi yemini kendi bulmakta ozgurdur." der. hayvanin bacagini sarmissiniz da, iyilestirmissiniz de, dogaya geri salmissiniz da, kimin umrunda?

teroristtir bunlar.

korku salarlar insanlar arasinda, sahte kurk giymis birisine bile saldirabilirler "sahte mi bu? sahte olsa dahi niye ozendiriyorsun gercek kurk giymeye insanlari?" diyerek hic, ama hic umursamaksizin saldirabilirler (gozlerimin onunde viyana'da yasanmistir).

sokakta yururken, ciplak veya degil, herhangi bir sekilde bir gosteri yapan bir peta grubunun yanindan, elindeki gyrosundan isiriklar alarak kendi isine giden bir adami koseye cekip "o hayvan ne acilar cekti, ne eziyetler cekti" diyerek korkutabilir, neredeyse tartaklayabilirler (gozlerimin onunde new york'da yasanmistir).

insanlari vejeteryan olmaya zorlamak ile "sen musluman olmazsan kafani keseriz" demek arasinda bir fark da goremiyorum acikcasi. gectim ciftlikleri, et ve sut urunleri ureten yerleri, defileleri de gectim haydi, kopegini parkta gezdiren bir insana bile laf atabilirler (gozlerimin onunde baltimore'da yasanmistir ufak capli olarak, sadece laf atmaklan kaldiydi kiz, kopegi dolastiran zenci olunca).

terorist bir orguttur. dini bir orguttur neredeyse, o derece. inanmiyorsaniz arastiriniz, buyrun.

(bkz: peta is a terrorist organization)