şükela:  tümü | bugün
  • bir internetten alışveriş sitesi. bu da kendisiyle geçirdiğim alışveriş macerası:

internet sitelerinde "stokta var" olarak gorunen urun aslında stoklarında felan yok..(daha sonraki itiraflarda internet sitesinin guncellenemedigini soylediler sagolsunlar) an itibariyle 23.gün oldu ve ürün depolarına gelecek mi gelmeyecek mi haberleri yok. siparişten 1 hafta sonra aradıgımda 2 gune geliyor pardon dendi. 2. hafta sonunda "aha simdi geldi, iste burada gonderiyoruz" dendi.. ancak 3. haftada kabul ediyorlar "ya bu urun bizde yok yaaa" isterseniz iptal edelim... telefondaki kız sadece aracı, bir cok internet sitesinin danısma hattı yani. saglıklı bir bilgiye ya ulasamıyor ya da bilerek yalan soyluyorlar. ayrıca maillere zaten herhangi bi cevap verilmiyor, onu da telefonda soylediler sagolsunlar.. simdi iptal yazısını yazdık bakalım odeme icin ne kadar bekliyecez veya alabilecez mi.. ileride editle onu da bildiririm artık..

edit: bugün para iadesi yaptılar, el degistirmesinden dolayı karısık bir ay geçirmişler, ondan dolayı bazı urunlere ulasamamıslar..
  • önceleri yüklü miktarda kedi köpek maması almak suretiyle alışveriş yaptığım site. ürünün teslimatıyla ilgili bir sorun yaşamıştık, bununla birlikte çoğu yerde şikayetler okumuştum. ama 2 ay önce el değiştirdiklerini duyunca arayıp 3 ay önceki durumla ilgili direk, sitenin sahibi olan veteriner hekim uğur bazan'la görüştüm. olay sitenin bir önceki sahibiyle ilgili olmasına rağmen tüm nezaketleriyle yardımcı olup sorumu hallettiler.
    kendilerinin kliniği ve petshopları olduğu için stok sorunu yaşamıyorlar. ben de son 2 aydır 4-5 alışverişimde hiç bir sorun yaşamadım. keza kampanyalı ürünleri takdire şayan. sorun sitede değil, eski sahibindeymiş.
  • geçtiğimiz hafta verdiğim siparişi sorunsuz tamamlayan, üstelik yeni müşterileri olmam sebebiyle köpeğim için yolladıkları oyuncağı almaktan memnun olduğum bir e-ticaret sitesi. overdose'un da belirttiği gibi, site sahibi uğur bazan oldukça nazik ve konuyla ilgili. tamamen müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaları ve ticaret odaklı düşünmek yerine, veteriner hekimlerden oluşan bir ekiple yola çıkmaları avantaj. köpeğim için tüm ürünlerimi buradan almayı sürdüreceğim, herkese tavsiye edilir sözlük.
  • bir çok farkı siteden mama almış biri olarak, dün bir de burayı deneyelim diyerek sipariş verdiğim site. sipariş vermeden önce müşteri hizmetlerini arayıp alacağım mamanın son kullanma tarihini sordum. çok güzel ilgilendiler hemen tarihini söylediler. kargoyu sordum. yaşadığım şehri sorup 1 güne elinizde olur dediler. sevindim siparişi verdim. ancak bugün oldu halen "sipariş hazırlanıyor" aşamasında. inşallah bugün kargoya verirler yoksa ilk defa bir site hakkında yanılmış olacağım.

edit: gunahlarini almisim. sisteme girmemisler ama kargom geldi eksiksiz bir sekilde. guvenilir pet sitelerine bir yenisini daha eklemis olduk boylelikle.
  • sistemsel olarak bazı sorunlar yaşasalar da müşterilerine yaklaşım tarzı ve ilişki yönetimlerine bayıldığım yeni mama tedarikçim. çok nazikler, çözüm üretiyorlar, hızlı ve hesaplılar; daha ne olsun.
  • google reklamlarındaki fiyatlarına bakarak vaay üç kuruşmuş deyip, linke tıklayıp siteye gidince aynı ürünün hooop beş kuruş olduğunu gördüğüm, hoşuma gidince bu işlemi defalarca tekrar ettiğim halde hep aynı ali cengiz oyununa şahit olduğum dolayısıyla reklamlarını çitleyerek zarara soktuğum, tüketiciyi yanıltıcı reklamların sahibi börtü böcek maması satan internet sitesi.
    (bkz: ali cengiz oyunu)
  • şehir dışından verdiğim siparişi ertesi güne yetiştirebilmiş, bunun yanı sıra indirim kodlarıyla veterinerlerde tedavi için bağış bekleyen hayvanlar için destek olabileceğiniz bir sistem geliştirmiş sitedir.
    sitenin arayüzü hızlı, yalın. ürün yelpazesi de geniş. fiyatlar uygun, teslimat da epey hızlı. mama ve tedavi yardımlarını da siteden takip etmek mümkün.
    kısacası; işin hem profesyonel yanı iyi işliyor, hem de hassasiyetlerini sorumluluk edinerek eyleme döküyorlar. tebrik ediyorum.
  • 1 gün önce sipariş ettiğimiz mamaları tam 1 iş günü süresinde elimize ulaştırmış ve beni bugün dünyalar mutlusu yapmış sitedir. umarım okuyorlardır buraları. hediyeleriniz için çok teşekkür ederiz.

mevzu da şu ki:
    kedi çocuklarımızın maması bitmişti ama internette fazla kglı paketlerini bir türlü bulamıyordum bu siteye denk geldim ve araştırdım biraz burdaki yorumlarla sipariş vermeye karar verdik .-gayet de uygundu fiyat hem de büyük boydu paketi- hediye olarak 3 konserve mama seçtik. bugün kargomuz geldi kocamaan bir koli bi açtık ki hediye olarak 3 kg aynı marka kedi maması ve fazladan -1,2 tane değil 5 tane- konserve mama göndermişler. nasıl sevindik nasıl mutlu olduk anlatamam insanın evladına hediye gönderilince böyle seviniyor işte. ama daha güzeli o fazladan gönderilen mamaları sokaktaki sıpalara paylaştıracak olmak. tekrar tekrar bu ince ve düşünceli davranış için teşekkürler. bizi kazandınız artık mama siparişlerimizde ilk adres olacaksınız bir daha hediye gönderseniz de göndermeseniz de :)
  • anlam kat videolarıyla insanın içini ısıtan, bir yandan da hüzne boğan firma.

ürün çeşitliliği, hızı ve müşteri ilişkileri bakımından göz dolduruyor.
  • aynı gün siparişleri kargolamış, ufak bir hediye serpiştirmiş ve piyasaya oranla daha uygun fiyatla satmış site.

almadan önce büyük sitelere baktım, fiyat açısından avantaj vardı. indirim kodu vs. derken daha da uyguna geldi.

biraz reklam gibi oldu ama kedilerim var, sokaktakileri de beslemeye çalışıyorum, siteleri ciddi ciddi araştırıyorum ve fiyatların uygunluğu konusunda bizzat kefilim.