şükela:  tümü | bugün
  • dr.ateş barut ile birlikte vtm'den ayrılan bir grup veteriner hekim'in açtığı yeni bir veteriner hastanesi.

henüz gidip görme şansım olmamış olsa da yazılanlar ve resimler, içeriği itibariyle göz dolduruyor. tam steril ameliyathanesi, hemodiyaliz merkezi, kendi bilgisayarlı tomografileri, fizik tedavi için özel hidroterapi havuzu, hastane enfeksiyonlarını azaltan özel kafesler ve saire derken, anlaşılan kocaman ve gayet modern bir yer olmuş.
  • imkanlar iyi geldi bana, veterinerler de iyiyse gidilir.

ben kendi veterinerimi bırakmam ama hani acil müdahale, yetersizlik falan olursa da ilk adresim burası olur herhalde. altyapı güzel.
  • ateş bey'in her zamanki güven vericiliği ile arkadaşları ile birlikte hizmet verdiği hastane. burası bildiğiniz hastane ebadında. bekleme salonunun büyüklüğünü tarif edemiyorum. çalışanlar ilgili ve güleryüzlü. allah muhtaç etmesin ancak her türlü ekipmana da sahip. reşit galip caddesinin üst bölümünde kalıyor. otoparkı da mevcut. fiyatlar piyasa ölçüsünde. başka yere daha da gitmem.
  • karınca ameliyat eden, kelebeklerin ömrünün 3 saat daha uzatan, kedilere banyo sevdiren süper bir hastane.
  • ankara'daki veteriner ateş barut'un yeni kliniği. resmi sayfası

çok komplike, tedavisi zor rahatsızlıklarda sadece ateş bey’in emin ellerine duyduğum güven nedeniyle gittiğim, bir daha mecbur kalsam bile gitmeyeceğim hastanedir. umarım ateş beye mecbur kalacak kadar büyük rahatsızlık yaşanmaz tabi. ama yaşanırsa vtm ya da petsmile de aynı muhitte ve aynı fiyat aralığında, henüz bir yamuklarını görmediğim, kapsamlı, donanımlı, ilgili hastaneler.

efendim kendileri vtm'den ayrılıp bu uzay üssü gibi olan mekanı açmıştır. ankara için neredeyse veterinerlerin tanrısı gibi muamele görse de ya eleman seçiminde başarılı değil ya da kişisel bir duruştan kaynaklanan bir seçim bu. yanında çalışan sekreter ve diğer veteriner hekimler pek bir tuhaf.

sekreter kadın o kadar dalgın ya da şaşkın ki bir dediği bir diğer dediğine tutmuyor. ateş bey bir şey diyor sekreter başka bir şey.

ateş bey'e ulaşılması zaten çok kolay değil. adam çok yoğun. işini çok düzgün ve iyi yapıyor. hayvan hastanesi tam teşekküllü yok yok. ama çok pahalı. peşin para ile çalışıyor. bu da benim gibi kıt kanaat geçinen ve cebindeki tüm parayı hayvanlara harcayan insanlar için çok zorlayan bir durum.

sokakta da bulsak en iyi tedaviyi alsın diye kapısını çalıyoruz. sağ olsunlar, hiç bir zaman geri çevirmediler. kötü muamele etmediler. hayvanları küçümsemediler ama taksitle çalışsalar ya da azıcık vakit verseler ödemeler için ne şukela olur. bir bildikleri vardır elbet.

edit: yukarıda yazdığım sekreter hataları tedavide önemli noktaların atlanmasına ve iletişimsizliğe neden olabiliyor.

ayrıca sokak hayvanları götürdüğüm için midir bilinmez, gidip geldikçe bir şeyden emin oldum. gözden kaçması imkansız bir ilgisizlik, minimum sürede bakıp yollama çabası var. insanların yoğun olmasını anlıyorum fakat canla uğraşıldığını hatırlamak gerekiyor. ufak vakalarda önemsiz olup ciddi vakalarda hayvanı ve getiren kişiyi süründüren bir duruma dönüşebiliyor.

o kadar indirim de yapmıyorlar oysa, sokak hayvanından para kazanmıyorlar o nedenle bakmıyorlar diye bir durum da olamaz. üç hayvan götürüp yaklaşık 4500 lira ödedim, üstelik ikisine hiçbir tedavi uygulanmadı bile, yalnızca tahlil yapıldı.
  • insan tedavi eden bir çok özel klinik ve hastane vardır. en iyisine de gitseniz bunların genelinde insanı irite eden, soğuk bir hava eser. bina çok güzel, teknoloji son sistem, ekip ultra uzman, yakışıklı doktorlar güzel kızlar falan ama bir şeyler noksandır işte bu insan hastanelerinde.
    samimiyet efendim. ne yaparsa yapsınlar onu veremezler. o sonsuz sırıtışlarının altında hep bir hesap kitap, hep bir hinlik, bir çirkeflik gölge gibi geçer durur.

hayatımda ilk defa bir hayvan hastanesine gittim. hem de iki gün üst üste. bir kaç saat beklemem gerekti. bir kenara çekilip seyretmeye başladım. orada geçirdiğim saatler boyunca samimiyetten başka bir şey görmedim.
    hesap kaç paradır, ödemeler ne şekildir, çalışanlar neye dalıp gitmiştir umurumda bile değil.
    ben iki gün boyunca orada hasta hayvanlara gösterilen, insan hastanelerinde karşılaşmadığım sevgi ve ilgiyi seyrettim. aksaklıklar vardır. olabilir. ancak sevgi bütün kusurları örter. bankonun her tarafına işeyen köpeği kucağına alıp seven insanların her kusuru hoş görülür efendim.

iyi ki varlar. beğenerek takip ediyoruz.
  • insanın insana yaptığı zulmü dehşetle izlediğimiz -evet sadece izleyip ahkam kestiğimiz- şu memlekette, hayvanların acılarını dindirme gayretiyle çalışan güzel insanların hastanesi.
    umut vermektedir. yolları açık olsun efendim.
  • koca bir hayalkirikligi. profesyonellikten cok ama cok uzak bir ekip. en buyuk zaten degil. hijyen sorunu cozulememekte.. aylarca kaldim, aylarca kalirken hep iyi dusunmeye hep olumlu taraflarini gormeye odaklandim. aylarca hic bir sonuc alamadigim gibi onlarca arkadasimin canlarini ugurlamalarina sahit oldum.
    buyuk entrika ve dedikodular arasinda, maddi manevi yipratildim. kandirildim. dolandirildim. ama en kotusu kedime aylarca tedavi uygulama zahmetini gostermedikleri halde beni dogru da yonlendirmediler ve bu yapilmayanlar icin ne bir dosya ne bir odeme bilgisi ya da fatura alabildim.. benim gibi pek coklari bu sekilde.. sakin diyorum. iyice dusunun..
  • vtm'nin tirnagi olamaz.
    ancak pet hastanesi v3.0 aramakta iseniz, petcode'un operasyonlar sonrasi bakim ve yatis, bolumunde cuvalladigina siz de sahit olduysaniz, pet hospitalbeysukent, su an icin, en buyuk, en temiz, en dogru adres olacaktir..
    gerek vtm, gerekse pet hospital sizi her konuda bilgilendiren, size karsi durust, etik ve profesyonelce yaklasan, superstar veteriner egosu ile calismayan, isini layikiyla yapan ve oldu bittiye getirmeyen, hekimlerin oldugu, son derece huzurlu, calisanlarin sizi dedikodulariyla ve entrikalariyla bogmadigi, dolandirmayan, acgozluluk ve hirs ile sizi somurmeyen hastanelerdir. petcode'a buyuk umutlarla girmistim ben, 9 ay boyunca sorgulamadan, oylece odedim durdum, her gun gittim, arkadaslar edindim, kedimi gordum, otele dondum, derken bi seyleri farketmemle beraber, ne oldugunu anlamadan gecistirildigim, dosya ve fatura konusunda hic bir sekilde dogru ve eksiksiz bilgi alinamayan, her seyi kilifina uydurarak, sizi aptal yerine koydugunu sanan insanlarin, buyuk sozler ve vaadler ile kurulan ancak ici bombos kalan, en iyi hizmeti almaniz gerekirken, sizi bile hasta edecek kadar dramaya boguldugunuz, calisanlarin ve iyi hekimlerinin kendilerini kurtarmak icin coktan ayrildigi, samimiyetsiz ve soguk yer.. bir de kaldigim surecte kaybedilen canlar.. onlari goremiyorsunuz cunku, basarili diyorlar, taburcu olmus gibi.. sonra bakiyorsunuz ayni can 5 kere daha ameliyatta.. kurtulmuyor yani.. insan ya da hayvan, canli olarak gormuyorlar sizi.. mal olarak goruyorlar..