şükela:  tümü | bugün
 • canlı hayatlar adlı programda az önce kendini nostradamus ilan eden sanatçı. canlandırmalarda bi arkadaşı buna "bildiğim kadarıyla senin gibi 10-15 kişi var dünyada. amerika topluyo onları" dedi. petek dinçözden 15 tane olması korkutucu ama neyseki amerika toplatıyomuş.
 • gecen gun bir magazin programinda "cumhuriyet kac yilinda kuruldu?" sorusuna 1974 cevabini veren, manken oldugunu iddia eden bir hatun.
 • kendinizi güzel buluyor musunuz sorusuna evet, akıllı buluyor musunuz sorusuna da ben akıllı degilim ama olmaya çalışıyorum diye cevap verebilecek kadar dürüst bir kızcagız
 • bu aralar kendisine, hikayesine fena halde taktığım hatun. (sıfatı pek yok)

  söylemezsem olmaz programında ettiği bir laf çok dikkatimi çekti, can'la ilk tanıştığı zamanlardan söz ederken "bu alem kurtlar sofrası, dedim ki bir insanla birlikte olayım bari" şimdi bu laf aslında çok acı. bir kadınlık yarası. kadınların siyasette, magazinde her camiada nasıl 'zorunda bırakıldıkları' gerçeği. şimdi kim tutuyordu petek'i o camiada zorla? hiç kimse.. ama insan can tanrıyar'ın sevgilisi olmak varken neden kasiyerlik yapsındı ki?

  iddiaya göre can tanrıyar'dan sürekli dayak yiyormuş. (tanrıyar da inkar etmiyor nitekim) "madem öyle neden bırakmadın bu adamı?" derler adama demezler mi? o da "bana kağıt imzalattı, pornon var diye yayarım diye tehdit etti" diyor. e ne diyecek? "öbür türlü onun bunun kucağında gezecektim, hem bu kadar şanım şöhretim olmayacaktı, ben can tanrıyar'ın sevgilisiyim diye hava atamayacaktım.. bunların yanında dayağı da vardı bu bedeli de ödeyeyim dedim ne zaman ki güç gitti.. çekmem için bir neden kalmadı" diyemeyeceğine göre...

  benim asıl ilgimi çeken olay ise, eskiden beri çok dikkatimi çeken bir karakterdi.. bir kere çarkıfelek programında gördüm. mehmet ali erbil'le ismi çıkmıştı. yemekte mi yakalanmışlardı ne. aradan bir iki yıl geçmedi bütün tv kanallarında çıkıyordu. ama her saat, her saniye.. ve konuşmaları "can benimle evlenmiyor" , "çok seviyorum, çok mutluyum" idi..ne uğruna bu kadar samimiyetsiz bir hayata razı olur insan? bu kadınların hırslarından korkulur yemin ediyorum. sen kemerle öldüresiye dayak ye, milletin gözünün önünde, barlarda şiddet gör, sonra tv'lerde aynı adama evlenmesi için yakar!

  şimdi de aynı samimiyette umrede şöyle huzurluydum, namaz kılmadan evden çıkmam diyor.. bu samimiyetine nasıl inanalım?

  asena erkin'i geçen ay fark eden bir insanım. magazinle zinhar işim olmaz. youtube'daki "can beni dövdü ormana attı" başlığı dikkatimi çekti ve daldım bu karakterlere. aslında çok tipik bir ilişki profili ikisi. çünkü o programda ettiği bir başka laf da "evet, magazin dünyasında çok kadın böyle bir adamla karşılaştı ama herkes kurtuldu, ben kurtulamadım" bu da ne demek oluyor.. bu camiada her kadın önce batağa giriyor, sonra o bataktan kurtulmak için bir adamın ego cumhuriyetinde köle oluyor sonra kurtuluyor.. önce o camiada tutunmak için bir bedel (beden), sonra o et ticaretinden kurtulmak için bir erkek kuşatması bir bedel (şiddet), sonra yapılan isimle kazanılacak para, şöhret.. çok acınası gerçekten.

  bize kalsa market kasasındaki yazmalı kadın şiddet görüyordur, evinden çıkamayan kadın şiddet görüyordur.. lise kıyafetiyle ekranlarda kıç sallayan, medya devi bir adamın ilik gibi sevgilisi şiddet görür mü? e tabi bunun bir de topuklu plaza hatunları kısmı var.. mesele çok yanlış açılardan bakıyoruz. kadını bir obje yapan bence din, erkekler değil.. kendi hırslarıdır.

  petek dinçöz ise fotoğraflı, videolu en net örneğidir.
 • bob marley çalarken
  saçlarını savurarak, oryantal dansı yapan organik yapılanma.
  (bkz: oha)
  (bkz: tebrik ediyorum)
 • dünyaya ne kadar uzak, türkiye'den ne kadar bihaber olduğunu anlamak için uzağa gitmeye gerek yok.
  beyaz şov izliyordum (evet izliyorum), şöyle dedi:

  "az önce askerlerimizden bahsettik, şu anda bizi izliyorlardır, onlara da bir alkış alabilir miyiz?"

  saat 03:13...

  türkiye'de, kaçak kaçak gazinoyu açan iki kısa dönemi saymazsak, 03:13'te tv izleyen askerlerin olduğu birlik hangisi ise, beni yeniden askere alın lütfen, orada askerlik yapmak istiyorum.
 • bir demecinde "üç beyazdan uzak duruyorum. tuz, şeker ve börek" diyerek yaran insan.
 • annesinin bebekken de kendisini kundak yerine abiyeye sardığını düşündüğüm şarkıcı.
 • hem fiziksel hem psikolojik şiddete maruz kalmış kadın. kendisini seversiniz sevmezsiniz ama bir erkeğin bir kadına bunları yapmasını haklı gösteremezsiniz, hak etmiş diyemezsiniz. bu kadar vicdansız olamazsınız.
 • sanatını takdir etmesem de, içimde sıcak duygular uyandırdı bu akşam. teklifin bütün kalaslığına rağmen evet dedi. çok istiyordu çünkü. önemli olan sorulmasıydı çünkü. çok mutlu oldu. reklamdır değildir hiç mühim değil, önemli olan bu gece o çok mutlu. bundan dolayı onu eleştirmeye çalışamayacağım. allah mesud etsin, üzmesin.