şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kemeraltı'ndaki tarihi dönerci. kendi dediklerine göre 1926'da kurulmuşlar.

    döneri lezzetli. yanında verdiği kurutulmuş kırmızı biber enfes. fiyatlar izmir'e göre biraz yüksek, istanbul'a göre makul. (1 porsiyon sade döner: 15 tl)

    dükkan ufacık. biz, karşıdaki meşhur börekçiden kıymalı börek alıp onu da petek'te gömdük, adamlar sağolsunlar bişey demedi.
  • kemeraltı'nda, salepçioğlu işhanı'nın çaprazında yer alan, tabelasıyla bile sanki dikkat çekmekten özellikle kaçınan mütevazi haliyle, yalnızca ağız tadı ve kaliteyi bilenin 'işte bu' diyeceği, kendi içine saklı güzellikte bir dönerci. ki iki katlı küçük mekana işleyen sadelik, sahibindeki tevazu ve saygı, burayı sihirli bir koza ile çevreliyor ve o güne kadar hiç bu kadar nefis bir dürüm yemediğinizi düşünerek, aldığınız her lokmanın tadını çıkara çıkara kendinize ziyafet çekiyorsunuz. hoş.

    biz oğlumla üst kata çıkıp oturdukekşi up dün*. görselde, duvarda asılı olan eski izmir'e ait orijinal bir fotoğraf. karşı duvarda da birkaç gazete küpürü var basında yer almış. tavan vantilatörü ve ayaklı bir başka vantilatörün serinliğinde karnınızı güzelce doyuruyorsunuz. zaten lezzete öyle bir odaklanıyorsunuz ki gözünüzün başka bir şey göreceğini de sanmam*.

    ayrılırken de hem patronuna, hem de tertemiz, tiril tiril kıyafetleri içindeki dönerci ustalarına memnuniyetimizi içtenlikle dile getirdik, ki bu konuda es geçilmemesi gerektiğine inanıyorum. önerilir.