şükela:  tümü | bugün
  • 91 model, macar piyanist.
    guinness rekorlar kitabına göre de dünyanın en hızlı piyanisti.
    kendisi hakkındaki tüm bilgiye, konser görüntülerine ve enfes coverlarına peterbence.com’dan ve tabii ki youtube’dan ulaşabilirsiniz.

yeteneğinin ve icrasının hayranı olmak bir kenarda dursun, piyano çalarken aldığı keyfi ve kendini kaybedişini izlemek de başlı başına bir keyif.
    tüm coverları birbirinden güzel olsa da favorim olan birkaç tanesi yüz görümlüğü misali paylaşmak isterim.

attention
    black or white
    here comes the sun
  • 22 kasım perşembe günü izmir adnan saygun sanat merkezi’nde sahne alacak olan dünyanın en hızlı piyanisti.
    dakikada 765 nota vuruşu ile tarihe adını yazdıran bu harika adamı dinleyenler selam sırasında şoku yaşarken muhtemelen o çoktan kordonda birasını yudumluyor olacak..
  • piyanonun usain bolt'u yakıştırması yapılan genç, enerjik bir o kadar samimi piyanist. kendisi charlie puth 'un sınıf arkadaşıymış ayrıca. izmir adnan saygun sanat merkezi'nde attention şarkısıyla ve hayranı olduğu micheal jackson şarkılarıyla salonu mest etti. piyanonun adeta etinden, sütünden ve bilimum parçasından faydalanarak, kah kalemle kah dirseğiyle icralar yaptı. tebrik ediyoruz.
  • adnan saygun sanat merkezinde keyifli, sahne ışıkları sebebiyle tribal bir gece yaşatmış, seyirciyle sohbetten de ayrı kalmamış genç yetenek. bilet bulamadığı için gidemeyenlere geçmiş olsun diliyoruz.
  • ''en hizli piyanist'' olarak guinness dunya rekorunu elinde bulunduran, bu aksam aassm'de turkiye'deki ilk konserini muthis performansiyla sahane bir sekilde gerceklestiren, piyanonun usain bolt'u olarak anilan dunyaca unlu virtuoz piyanist.

luis fonsi'nin despecito'sundan charlie puth'un attention'una, queen'in don't stop me now'undan michael jackson'un black or white'ina ve human nature'ina kadar hit sarkilari kendi stiliyle harmanlayarak harikulade bir konser verdi.

turkiye'deki ilk konserinin olmasinin etkisiyle organizasyon da cok guzeldi bence. sahnedeki duman efektleri, muzigin ritmine gore yanip sonen, renk degistiren ve hareket eden isiklandirma cok iyi bir harmoni icindeydi.

kendisinin sarkilardan once aciklama yapmasi, samimiyeti, guleryuzu ve esprileri de cok hosuma gitti. muzigin evrenselliginin ve sanatin karsisinda insanlar insan olarak varlar ve herhangi bir ayrim soz konusu degil. buna bayiliyorum iste.

hep soyluyorum hep de soylemeye devam edecegim. sanatini icra ederken ruhunu konusturan sanatcilara cok buyuk bir saygi ve hayranlik duyuyorum. peter bence de onlardan biri. piyanoyu calarkenki beden dili, bakislari, bitirislerdeki hareketleri ruhunun yansimasiydi resmen.

gorkemli bir piyano esliginde harikulade gorunuyordu kendisi. sahneye cok yakistigini da soylemek gerek. goze, kulaklara ve ruha hitap eden sahane bir konserdi.

chick corea konserini bilet bulamadigimdan dolayi kacirdigim icin uzulmustum ama peter bence konserini izleme firsatini yakaladigim icin kendi adima cok memnunum.
  • izmir ahmet adnan saygun sanat merkezi'ndeki keyif verici konserinde hem çok enerjik hem de oldukça huzur doluydu. yakışıklı, karizmatik, üstün yetenekli ve mütevazi bir duruşu vardı. kız arkadaşım bir audiophili olduğundan "bu insan ise sen nesin?" diye sorgulayıp benden ayrılabilirdi ki böyle bir şey çok şükür olmadı. albumunu çıkarttığın anda alacağım peter kardeş.
  • ulan su adamin onda biri kadar piyano calabilmeyi cok isterdim.

bu da benden gelsin, africa - toto:
    https://www.youtube.com/…t=rdmmk1xvol1scx8&index=14