şükela:  tümü | bugün
  • buram buram seksenler kokan love is just the game adlı parçası ile her türlü saygıyı sevgiyi hak etmiştir. papa olsaydım kendisine azizlik verirdim töbolsun. http://www.youtube.com/watch?v=56urorwds5q
  • "geç antikçağ dünyası" kitabının yazarı, şu günlerde bana kendisini dayatmakta olan kitap bu. tamam biraz sabır okuyacağım diyorum kendisine sürekli.

    "kitabımın türkçe çevirisinin yayımlanması benim için bir onurdur. çok da uygun düşmüştür. antik dünyanın sonu ile ortaçağın başlangıcı arasında meydana gelen büyük değişimler, paganlığın sona erişi, hristiyan kilisesinin kuruluşu ve islamiyetin yükselişi arasında olup bitenler, hem avrupa’da hem de ortadoğu’da uygarlığın geçirdiği evrimde dönüm noktası olmuştu. bu değişimlerin büyük bir kısmı bugünkü türkiye cumhuriyeti’nin topraklarında meydana geldi. türkiye’de hâlâ ayakta olan şehirler, bu topraklarda seyahat ederken görülen manzaralar, herkesin görmeye gittiği kalıntılar ve müzeler, hepsi antik dünyanın sonunu belirleyen çağ açıcı değişimlerin mekânlarıdır. türkiye’de büyük zevk alarak, çok gezdim; bölgedeki kültürlerin zengin karışımı ve çok eskilere dayanan tarihi, çalışmalarımda bana esin kaynağı oldu. dr. turhan kaçar’ın kitabımı türkiye’deki okurlara ulaştırması beni çok sevindirdi. böylece yıllar boyu türkiye’de bana gösterilen misafirperverliğin, bu toprakların güzelliği ve ilginçliğinin bana verdiği ilhamın karşılığında, küçük de olsa ben de bir şey verebilmiş oluyorum." (peter brown, princeton üniversitesi)