şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kendisine 2015 yılındaki doğumgünü için hayranları tarafından yapılan kutlama videosuna, oturmuş vakit ayırmış, herkesin dilini teker teker öğrenmiş, o yoğunlukta bunları düşünüp trailer'ında bir teşekkür videosu çekmiş güzel insan... yalnız baya baya çalışmış, fince bile öğrenir mi bir insan!! videonun sürprizini bozmak istemiyorum ama asın bayrakları!! çünkü doctor türkçe konuşuyor...

  https://www.youtube.com/watch?v=-g0nsofnjcg

  ya sen nasıl güzel bir insansın? insan mısın ki? sana insan diyenin gozü çıhsın!! sen bir meleksin meleeek!!! bu adamın bu yaptığını herkes yapmaz. videoyu yaparken kesinlikle hiçbir şey beklemedik. cevap vermek zorunda da değildi, izlemiş olması bile bir mucizeydi adam tutmuş nasıl bir şey hazırlamış hepimizi şoke etti. senin "çok teşekkür ederim, iyi şanslar" diyen dillerine kurban olurum... adamsın adam adam!!

  kendisi için hazırlanmış 2 tane doğumgünü videosu vardı, diğer videoyu yapan arkadaşla iletişim halindeydim, doctor who festivalinde adamla tanıştı orda sormuş "izleyebildin mi videoları" diye "izledim, hatta teşekkür etmek için bir şeyler yaptım ama nasıl ulaştıracağımı bulamadım size aylardır" demişti. ikimiz de "heralde ulaştıramayacak kaldı öyle" diye beklerken youtube inbox'ına gelen bir mesaj adeta yeni yıl hediyesi oldu... hatta biz en fazla iki videoya birden teşekkür etmiştir diye beklerken oturmuş ayrı ayrı bişeyler hazırlamış... sen çok yaşa be güzel adam... başımızdan eksik olma...

  diğer teşekkür videosu da şurda: https://www.youtube.com/watch?v=eqinsckke8a

  hayır ağlamıyorum, gözüme "adamlık" kaçtı...
 • nedendir bilinmez doctor who'nun son iki bölümünün doctor who extra'larını izlememişim, şimdi izleyeyim dedim ve kendisi gözlerimin yaşarmasına sebep oldu, hayır çok duygusal bir insan değilim ama yaşardı işle gözlerim, çünkü bu adamı görünce sanki biri yolda giderken önümü kesip gel seni 12. doktor yapalım demişler gibi hissediyorum, tip olarak benzediğimizden yada çok iyi oyuncu olduğumdan değil tabi, bu adam aynı senin benim gibi heyecanla doctor who'yu bekleyen, tırnaklarını yiyerek bölümü izleyen, bölüm bitince teoriler üreten, tüm parasını ve vaktini doctor who ile ilgili şeylere harcayan bir insan. düşünsenize adamın çekimleri öğleden sonra başlayacak ama sırf dalek sahnesini izleyebilmek için erkenden sete geliyor ve yüzünde aptal bir sırıtışla çekimleri izliyor, doctor who maketlerini, annesinin aldığı doctor who yıllıkları keyifle anlatıyor, işte sırf bu yüzden bu adam benim için her zaman bambaşka bir yerde olacaktır.

  son olarak yazımı şunlarla tamamlayayım;

  http://1.bp.blogspot.com/…etters-to-doctor-who1.png

  http://4.bp.blogspot.com/…1600/19cy25jzxk2wojpg.jpg

  http://3.bp.blogspot.com/…n1u/s1600/radio-times.jpg

  http://1.bp.blogspot.com/…1600/18w7w7o8a4o1ijpg.jpg

  http://2.bp.blogspot.com/…letters-to-doctor-who.png

  bahsettiğim capaldi'nin çekim maceralarını sizin için ss'ledim;

  http://imgur.com/unusr39

  http://imgur.com/bwyrnag
 • yaşlı olduğu için eleştirilen, bu sayede dizinin kendisini değil de the doctor'un ne derece tatlı bir çocuk olduğunu umursayan ergen fanları daha net görmemizi sağlayan, the doctor olacağını öğrendiğim ilk andan beri acayip sevdiğim, daha iyisi olamazdı diye düşündüğüm, david tennant kadar popüler olacağına inandığım, iskoç aksanıyla oynama ihtimali olan müstakbel 12'miz.

  açıkçası matt smith gibi yine genç birini seçseler şimdi steven moffat başlığında küfür içerikli bir şeyler yazıyor olurdum. zaten dizi amerikanlaştı, doctor'u da daha genççe biri oynar, dizi iyice teen bir hale gelir, 50. yıl özel bölümünü izledikten sonra ben de yavaştan diziyi bırakırım diye düşünüyordum ama olmadı. iyi ki de olmadı.

  bir de şöyle bir şey gördüm ki tumblr'da, beni acayip yaraladı:

  http://24.media.tumblr.com/…g1ufey1r7xuywo1_500.jpg
 • umarım sonradan hayal kırıklığına uğramam ama ben şimdiden ısındım kendisine. her yeni doktorda, hele ki matt smith geldiğinde, daha da izlemem tepkileri vermiştim ama 12. doktorun peter capaldi olacağı açıklandığında mutlu oldum adamı görür görmez. bunda matt smith'in gidişi de etkili olmuş olabilir ehehe

  açıkçası ben, doctor who'nun o ingilizvari havasını seviyorum. o gösterişten uzak tardis'i, o sanki kısıtlı bütçeyle yapılmış gibi duran dandik efektleri, monsterları, mekan tasarımlarını...11'den önce dizi kahverengiydi lan, 11 ile beraber mavi oldu dizi, yeşil oldu, rengarenk oldu, amerikanvari oldu, bütün ergenlerin ağızlarını sulandırdı. peter gelecek bu oyunu bozacak o yüzden david tennant gibi ailemden biriymiş gibi seveceğime inanıyorum kendisini. mavi gözlerini yidiğim 12 ay pardon 13'üm*
 • daha önce 10. doktor zamanında, the fires of pompeii bölümünde oynamıştır. karen gillan'ın da olduğu bölüm hani... ilginç.
 • gençliğinde ne kadar efsane bir doctor who nerd'ü olduğunu şu videoyu izleyip görebilirsiniz.

  http://www.youtube.com/watch?v=_tya6sdlq88

  ah bi de o utancından yerin dibine geçişleri yok mu... olm utanılacak ne var ya, hala doctor'u oynamandan şüphe edenlere mis gibi kapak işte.

  adam bildiğin bbc'yi birbirine katmış 1972 yılında, bir de tabi çok efsane moda ikonluğu da cabası...
 • david tennant'tan sonraki favori doctor'um olmasına kesin gözüyle baktığım, christmas'daki regeneration'ını 4 gözle beklediğim yüce insan. 50.yıl bölümünde o 2 saniyede nasıl yamulduğumu bir ben bir de allah bilir. tamamının bu bünyeye etkisi ne olacak bakalım.

  bu official mı tam kestiremedim ama kim yapmışsa ellerine sağlık:
  http://images6.fanpop.com/…o-35560061-1600-1200.jpg

  ve bu da tabi unutulmazlar arasında:
  http://25.media.tumblr.com/…e95vag1s7c0xjo1_500.jpg
 • world war z filminde w.h.o. doktoru * rolünde oynamış olan aktör.
  şimdi de doctor who olarak izleyeceğiz.
  şaşırtmadı. zira oddschecker istatistiklerine göre de en çok bahis oynanan aktördü kendisi. david tennant'tan sonra matt smith'e bir süre alışamayan fan girl ekibinin epey süre beklemesi gerekecek gibi duruyor.

  puck, doktor kim'i londra'dan bildirdi, şimdi hava durumu için robin'e bağlanıyoruz...
 • yeni doktorumuz. ilk anda hayal kırıklığına uğradım. 12. doktorun hugh laurie olması için neler vermezdim.
  yine de hayırlı olsun diyorum. mutlaka kendisini de çok seveceğiz. hangi doktoru sevmedik ki?
 • hakkında, umarım koşabiliyordur diye düşündüğüm adam.