şükela:  tümü | bugün soru sor
  • serkül kan'ı andıran oyuncu. üzerine her zaman oynamakta fayda vardır. iddia ediyorum, ben bunu yenerim de, bu, mahşerin dört atlısı, stephen hendry, mark williams, ken doherty ve ronnie o sullivan'ı sıfırdan gelip yenebilir. bir sonraki maçta da kesin kaybedecektir, benden söylemesi...
  • ian mccullosh'a 10-8 yenilerek the crucible a ilk turda veda etmiştir.

(bkz: world snooker 2004)
  • world snooker championship 2005'te adamım ronnie o'sullivan'ı yenmesine rağmen sevdiğim, saygı duyduğum bi abimiz bu da.. maçta bazı vuruşları çok geç kullandığı için ronnie'nin konsantrasyonunu bozduğu söyleniyor ki bu doğru.. lakin 8-2 geriye düştükten sonra geri dönene kadar çok fazla geç gelen vuruşunu görmedim.. sonlara doğru biraz azıttı.. bunu ronnie gibi efsane bi adama karşı 8-2den geri geldi diye şaşkınlaştı diye mi yaptı, yoksa gerçekten konsantrasyon bozma amacı mı vardı bilmiyorum, lakin bildiğim şey kendisinin bu maçta da son derece sempatik hareketleri olduğuydu..

bir pozisyonda vurması gereken pembe(yoksa başka bi renk miydi) snooker kalır gibi oldu, sonra kameraman bir çekti çok net bir şekilde görüyor beyaz top.. sadece biraz ince görmesi gerek.. peter abimiz hemen ıstakayı kurdu, bir salladı, iki salladı ve atışını yaptı.. lakin beyaz ortadaki topa çarpınca tüm salondan şaşkınlık dolu bir "ooooo" sesi çıktı.. işte bu anda peter ebdon milleti ve hatta ronnie o'sullivan'ı yaran hareketini gerçekleştirdi.. topları deliklerden çıkaran yaşlı amcanın yanına gidip kendi elleriyle gözlüğünü çıkardı ve kendisine taktı.. tekrar vuruşu yaptığı yere gidip eğilerek 3-4 snlik bir bakış attı.. bu sırada tribünlerden gelen hahahaha sesleri bir snooker maçında gördüğüm en şahane enstantanelerden birini yaratıyordu kuşkusuz..
  • ronnie o'sullivan'in ters duz edilmi$idir. misal ronnie bir topa vurabilmek icin uc banttan donmeyi secerken bu adam rakibi bir topa vuramasin diye uc banttan doner. yapacagi ati$ ba$ina du$unme-ta$inma, masanin etrafinda gezinme ve ta$$aklarini ka$ima suresi en uzun oyunculardan biridir.

kendisini azicik zor bir topla kar$ila$tiginda, hemen defansif ati$lar yapmaya adami$ bu adam; cogu zaman seyirciden de cok az destek gormektedir. en basitinden crucible'da ilk defa yari finale cikan shaun murphy ile kar$ila$masinda murphy'nin neredeyse her topa "haci ben bunu sokarim" diye atak yapmasi, ebdon'in ise "gotu kollayalim" yakla$iminda bulunmasi "for the good of the game" diyen herkesi caylak murphy'i desteklemeye itmi$tir.

eger bu adam snookerci degil de bir futbol takiminin teknik direktoru olsaydi, her mac ceza sahasinda cakili oynayan alti defans oyuncusu gorecegimizden eminim.
  • bu gece son dünya şampiyonu shaun murphy'yi çok rahat bir oyundan yendikten sonra uzun süre onu tebrik etmiş ve son şampiyon salondan çıkana kadar onu uzunca alkışlamıştır bütün salonla beraber.. oyun stili ne olursa olsun sempatikliği ve beyefendiliğiyle 10 numara bir snooker oyuncusu kişiliği gösteriyor.. seviyorum be abiyi..
  • dün gece oynanan 2006 maplin electronics uk championship final maçında rakibi stephen hendry'yi 10-6 yenerek şampiyonluğunu ilan eden oyuncu. sponsor gelirleri hariç 77.000 pound'luk bir ödülü de cebe indirmiştir kendisi.
  • normalde oyun esnasinda cok donuk olmasina ragmen bugun saga insurance masters snooker 2008 ceyrek finalindestephen lee'ye karsi sergiledigi hayatinin en kotu oynunu oynarken bile bir espri yapabilmis; kotu bir vurus sonrasi sans eseri snooker olan durumda seyircilere donup "just practicing" gibi bir sey diyerek salonu koparmistir.

sempatik ve beyfendi oldugu dogrudur; stephen lee kazandigi halde salonu hemen terkederken kendisi 10 dk imza dagitmis, ben de dahil olmak uzere bir grup hayraniyla gulumseyerek fotograf cektirmistir.
  • 2008 snooker dünya şampiyonasın da (world snooker championship 2008) maçlarını izlememeye özen gösterdiğim insan evladı.
  • oyunu fenalik verse de belli ki son derece beyefendi bir adamdir. ali carter'in az onceki 147'sine neredeyse onun kadar sevinmis, kendisini gayet ictenlikle kutlamistir.
  • bir zamanlar ''i am a clown'' adlı bir single çıkarmış olan, çok yönlü snooker oyuncusu.