şükela:  tümü | bugün
  • karanlık yönü ağır basan duygusal parçalar besteleyen kişi. dinlerken alıp götürüyor.

the master of death (immortality)
  • avustralyalı müzisyen. kendi bestelerini youtube üzerinden dinleyicilerle paylaşırken gitgide ünü yükselmeye başladı, çocuğum gibi gururlanıyorum. peter gundry arkadaşımız, diğer youtube bestekarlarından ayrılıyor çünkü yaptığı işin konsepti biraz farklı. yine müziğini kendi çabasıyla yapıp dağıtan diğer müzisyenler gibi her şeyi tek başına yazıp enstrümantal ağırlıklı takılıyor, elektronik altyapılardan ve teknolojik müzik oyuncaklarından yararlanıyor. ancak kendisi, tıpkı bir filme soundtrack albümü hazırlarmış gibi kafasında hayali bir evren belirliyor ve birbiriyle bağlantılı şarkılardan oluşan konsept bir albüm oluşturuyor. çoğu albümü bu şekilde, tıpkı hiç izlemeyeceğimiz bir film, peter gundry'nin kafasında net bir şekilde oynuyormuş da kendisi de o sahnelere müzik yazıyormuş gibi. albümlerini hiçbir ücret ödemeden dinleyebilmeniz için youtube ve spotify'da da paylaşıyor, isteyenler ücret ödeyebilsin ve katkıda bulunsun diye amazon'a ve itunes'a da yüklüyor. hatta sanırım bandcamp üzerinden de kendisine dinlediğiniz şarkıların karşılığı olarak bağışta bulunabiliyorsunuz.

kendisinin youtube kanalı şurada: https://www.youtube.com/user/23alchemist23

ayrıca, aramızda kalsın, kendisi biraz da yakışıklı, çok değil ama dış görünüşü ortalamanın bayağı üstünde, hani kendisinde yıldız ışığı da var, kendine has bir adama benziyor. bu önemsiz olan ayrıntı, önemli olanı ise kendisine müzikal olarak bakacak olursak peter gundry'de bayağı bayağı bir hans zimmer, bir howard shore ışığı da var, epik, dramatik, hisli tınıları güzel yakalıyor. bayağı ışıklı bir arkadaşımız, zaten ufak ufak kabuğunu aşıyor, gitgide daha çok insanın kendisinin facebook sayfasını beğendiğini, spotify'da dinlediğini, adını öğrendiğini görmeye başladım, başlık bile benim uktemdi ve ukte notunu "acaba ünlü olacak mı?" diye vermiştim, benim dışımda birinin doldurmasını bekliyordum. soundtrack işindeki başarısı da yaptığı hayali film müziklerinden bile takdir ediliyor ki üç kısa filmin de müziğini yapmış. darısı uzun metraj fantastik filmlerin ya da dizilerin başına ki beyefendi daha çok keşfedilsin, bilinsin, kendisinin önü açılsın da biz de daha çok dinleyelim.
  • kapalı ve yağmurlu günlerde içim yeterince kararmışken parçalarını dinledikçe beni düşüncelere sürükleyen avusturyalı bestekar.

the vampire masquerade
  • 2014 yılında çıkardığı the elixir of life adlı albümü vazgeçilmezlerimdendir. (o kadar severek ve çok dinledim ki sayısını tahmin bile edemiyorum.)
  • ayrıca youtube'a attığı videolarında kullandığı görseller de muazzam.