şükela:  tümü | bugün
  • pink floyd un ilk menajeridir.bu görevi 1966 yılında üstlenmiştir.
  • astronomy domine isimli şaheserde başta ve şarkının ortalarında bir adam bir şeyler söyler tam da anlaşılmayan. işte o adam bu adammış ve birtakım yıldızların isimlerini sayıyormuş.
  • pink floyd'un ilk yıllardaki menajeri. david gilmour'un gelişinin ardından syd barrett'ın gruptan çıkarılmasına fena halde karşı çıkmasıyla beraber pink floyd'un menajerliğini sürdürmeyi bırakmıştır. hatta yoluna bir müddet syd barrett ile devam etmiştir. tabii onun müzik hayatına erken vedasıyla da başka müzisyen ve gruplarla çalışmıştır.

    peter jenner, david gilmour gruba geldiğinde onu sadece iyi bir gitarist olarak bildiğini ve syd barrett olmadan pink floyd'un devam etmesini pek mümkün görmediğini belirtmiş, eğer devam edecekse de grubun liderinin rick wright olabileceğini düşünmüştür. üstelik roger waters'ın şarkıları yazıp söyleyebileceği fikrine kahkaha atarak cevap vermiştir. tabii ilerleyen yıllar yanıldığını göstermiş ve bu yanılgıdan da memnuniyet duyduğunu belirtmiştir.

    peter jenner'in rick wright'ı beğenmesindeki en önemli etken aralarında armonik açıdan en zengin onu bulmasıdır. yalnız karakterinin fazla kırılgan ve şöhreti kaldıramayacak yapıda olduğunu da fark etmiştir, işte bunu fark etmesine rağmen rick wright'tan grup lideri yaratmayı nasıl düşünebilmiş onu bilemiyorum. roger waters'ı ise pek insan canlısı olarak görmemiş ve dörtlü arasında en az arkadaşlık yaptığı kişi olduğunu söylemiş, ama onun iş adamı tarafı ve tartışmaya açık yapısını da çok takdir etmiştir. aralarında karakter olarak en güçlü olarak bulduğu bu isim, zaten biraz da bu yapısıyla da grup içinde daha sonra sivrilmiştir. peter jenner tabii grupta en büyük hayranlığı syd barrett'a duymuştur ve bu yüzden de grubun onsuz var olamayacağını düşünmüştür. yani şu çıkan manzarada peter jenner kalmak istese dahi, david gilmour ile roger waters'ın yükselişine ve rick wright'ın geri plana kayışını gördükçe fazla dayanamazdı diyorum.

    yalnız grupla ilişkisi 1968'de kesilmesine rağmen pink floyd'un ilk 2 senesine ait telif haklarındaki payını ömür boyu aldığı için üyelerin hepsine büyük minnet duymuş ve hepsinin son derece dürüst kişiler olduğunun da altını çizmiştir.

hesabın var mı? giriş yap