şükela:  tümü | bugün
 • bir dönem sk rapid wien forması giymiş avustuyalı emektar futbolcu. şuan teknik direktörlük yapmaktadır.

  fenerbahçe şampiyonlar ligindeki ilk maçını rapid wien ile yapmıştı ve bu maçta rapid wien'in en güçlü silahlarından biriydi kendisi.
  (bkz: 11 eylül 1996 rapid wien fenerbahçe maçı)
 • 3 sezondur 1. fc köln takımını çalıştıran teknik adam.
 • 2016-2017 sezonunda fc köln'ün başında çıktığı maçlarda, takımına bundesliga ve avrupa ligi'nde galibiyet aldırma başarısı gösteremeyen viyana doğumlu teknik direktör. ( galibiyet aldırma başarısı gösterememesinin baş nedeninin sakatlıklar olduğunu belirtmek gerekir)

  fc köln'ü ilk senesinde bundesliga'ya çıkarma başarısı göstermiş ve son 3 sezonda köln'ü sırasıyla 40 puanla 12., 43 puanla 9. ve 49 puanla 5. sırada tamamlamasını sağlamıştır. yükselen başarı grafiği bu sene küme düşme potasına girmesiyle son bulacak gibi.
 • bu sezon 1. fc koln ile 14 haftada 0 galibiyet, 3 beraberlik aldıktan sonra görevine son verilmiş ve bu muhteşem performansı sayesinde sadece 1 hafta sonrasında peter bosz'un yerine borussia dortmund'un başına geçmiş vasıfsız hocadır. dortmund kulübü nasıl bu kadar kötü yönetiliyor okullarda ders olarak okutulmalıdır. saçma sapan futbolcu transferleri, bir o kadar saçma hoca tercihleriyle allah taraftarına sabır versin diyorum.
 • kön ile 14 haftada sadece 3 beraberlik alabildiğini yazan arkadaş bu adamın köln'ü ikinci ligden çıkardıktan sonra 25 sezonun ardından ilk kez avrupa kupalarına götürdüğünü, köln'ün transfer sezonunda başta modeste olmak üzere pek çok değerli oyuncusunu kaybettiği için önemli ölçüde güç kaybettiğini ve yine sezonun başından beri de sakatlık problemleriyle boğuştuğunu da ekleseymiş keşke. watzke'nin kendi egosundan önünü göremeyen biri olduğu zaten malum ama eleştirirken ölçülü ve objektif olun bari.

  dortmund kendisiyle zaten yalnızca sezon sonuna dek sözleşme imzaladı. sonrasında, çok önemli bir çıkış yakalamazsa, yerine nagelsmann veya favre gibi biriyle uzun süreli bir sözleşmeye yöneleceklerdir zaten.

  tamam stöger bence de dortmund'un kurtarıcısı olacak hoca değil ama sallarken biraz insaflı olmak lazım. sezonun neredeyse ortasına gelinmiş. takım rezil durumda. 2019'a kadar tuchel ve bosz'a kontrat fesih bedeli ödenecek. bütün sağlam hocalar kapılmış. sezonun ortasında ne yapsın dortmund yani, yılmaz vural'a mı teklif götüreceklerdi? stöger en azından sezon sonuna kadar gayet uygun bir isim. bosz'un son iki aydaki performansından daha kötüsünü göstermesi zaten imkânsız.
 • dortmund'un yeni hocası. bu sezonluk idareden gelmştir,
  kurtarıcı değildir. değişim evresinin sadece ilk halkası olur anca.değişik bir tip