şükela:  tümü | bugün
  • 15 nisan 1989'da oynanan nothingham forest - liverpool macında 96 ki$inin öldügü mac sonrası olayları ara$tıran ve tarihe taylor report olarak gecen dosyayı hazırlayan savcı..

    lord peter taylor'un 1989'da ba$ladıgı soru$turma 1990 senesinde bittiginde ingiltere'de tüm stadyumlarda oturma zorunlulugu getirilmi$, herkesin biletinde yazan numaranın oldugu koltuga oturmasi $art ko$ulmu$tur.
  • brian clough'un dostudur, clough onun kurduğu takımlar sayesinde derby ve nottingham'da başarıya ulaşmıştır.

    yetenek ve potansiyel bulma konusunda doğal bir içgüdüye sahiptir, o oyuncuyu seçip transfer ederken clough bu oyunculardan maksimum verim almıştır. derby gibi bir alt küme takımını şampiyon yapmaları, nottingham forest gibi vasat denebilecek bir asansör takımı önce küme çıkarıp (1977), hem ardından şampiyon yapmaları (1978) ve bunun ardından 2 sene üstüste şampiyon klüpler kupasını kazanmaları (1979,1980) bugün hala bir futbol mitidir.
  • derby, brighton ve nottingham forest takımlarında clough'un yardımcısı olarak çalışmıştır. mayıs 1982'de taylor emekli olduğunu açıklamış ancak 6 ay sonra derby county'nin başına geçmiştir. taylor ile clough'un arasının bozulmasına sebep olan olay bu değildir. asıl sebep 21 mayıs 1983'te taylor'ın, clough'un çalıştırdığı nottingham forest'ın futbolcusu olan john robertson'ı clough'dan habersiz derby'e transfer etmesidir. ikili bu olaydan sonra hiç konuşmamıştır. ekim 1990'da taylor hayatını kaybettiğinde clough ve ailesi cenaze törenine katılmıştır. forest'taki yardımcısı telefonda clough'a taylor'ın ölüm haberini verdikten sonra clough hiçbirşey söylemeden telefonu kapatmıştır. ancak iddiaya göre telefonu kapattıktan sonra bağırmaya ve içmeye başlamıştır. clough 1994'te yazdığı otobiyografisini taylor'a ithaf etmiştir.
  • (bkz: ünal karaman)