şükela:  tümü | bugün
  • bilgisi, takibi ve dikkatiyle müthiş bir formula 1 dehasıdır. f1 racing'de yarış raporu yorumlarını o yazardı, hala onda mı bilmiyorum. twitter'dan mı olur, blogundan mı olur bilmem, çok sıkı takip edilmelidir, bunu bilirim. bu arada sıkı bir kimi raikkonen hayranıdır.
  • f1 racing'in yarış raporlarını yazmayı bıraktı. sanıyorum us f1 projesinin başına geçtiğinde bırakmıştı yazmayı. baya da iyi yazardı. kimi raikkonen'in kazandığı bir yarışı, sadece sıralama turlarını ve ekibin cumartesi günü yaşadıklarını yazarak anlatmıştı. yarışa ise sadece bir kaç satırda değinmişti. buna rağmen tüm haftasonunu bana çok iyi bir şekilde anlatmayı başarmıştı. bence o formula 1 yazılarında bir zirvedir. çok aradım taradım ama dergiyi bulamadım. us f1 kapandı ancak kendisi f1 racing'e dönmedi. şimdi yarış raporlarını pat symonds yazıyor ve pek tat vermiyor açıkçası.

neyse kendisinin bir blogu ve güzel bir podcast'i var. podcast 1 saatin biraz üzerinde sürüyor ve windsor'un her programda ayrı konukları oluyor. mesela geçen hafta f1fanatic.co.uk'in kurucusu herif vardı (adı keith ama soyadına bakamıycam şimdi. eski bir renault f1 çalışanı). bu herifin yanında sebastian buemi konuk oldu. bu hafta sam michael var. haftaya james allen var vs vs. bence her f1 fanatiğinin takip etmesi gereken bir yayın.
  • ayrıca eski bir williams çalışanıdır.
  • frank williams'in felc olmasina sebep olan kazadaki aracta bulunan ikinci kisi. araci williams kullaniyordu.
  • youtube'da yaptığı yarış analizleri ile birlikte kafa açan, en baba f1 gazetecilerinden biri. sayfası şudur: https://www.youtube.com/user/peterwindsor

aynı zamanda formula1.com'un videolarında da görev yapan kişi 2015 itibariyle. her hafta daha büyük bir medya organında kendisini görmek güzel.

f1 yorumcusu olarak farkını da şunun gibi videolarda görebilirsiniz. formula 1'in garip taraftar ortamında teknoloji ve ağız dalaşından uzak, güzel ve somut bilgiler verir. büyük bir kimi raikkonen hayranıdır (aynı zamanda kimi raikkonen ve daha bir çok pilotun danışmanı/eğitmeni rob wilson yayınlarına konuk olur). ancak videoda gördüğünüz üzere "not absolutely the kimi raikkonen we used to know and love from the mclaren days" (ve daha başka eleştiriler vs. vs.) diyebilecek kadar tarafsızlığını korumaya çalışır.

formula 1'e dair görüşlerinin yanında, belli ki kulak vermesi keyifli, mantıklı, eleştiri kabul eden, sağlıklı düşünen bir insana benziyor. başarısız olduğu usf1 macerası hakkındaki röportajlarını okuyunca daha da hoşuna gidiyor insanın.
  • f1 racing'te eskiden kendisini okumaktan keyif alırdık. şimdi de youtube'da f1 resmi kanalının videolarında kendisini izliyoruz.