şükela:  tümü | bugün
  • mersin'de bulunan hayvan hastanesi. köpeğimizi uyutmayı teklif eden diğer veteriner hekimlerin ardından alternatif çözümler üretip iyileştirdiği için yaklaşık altı yıldır yalnızca kendilerine gidiyoruz.

ayrıca her türlü teçhizat olduğu için başka hayvanları da oraya götürüyoruz. kliniklerin ve hayvan hastanelerinin amme hizmeti yapmadığının, neticede birer iş yeri olduklarının farkındayım bu nedenle de "aa neden bu kadar pahalılar" gibi eleştirilerim yok. hizmet bedeli yüksek bir yer ama dediğim gibi her şeyin tek bir yerde bulunması ve kalabalık bir ekibi olması nedeniyle tanı koyma ve tedavi süreci daha iyi işliyor ancak birçok hekimde ciddi bir iletişim problemi olduğunu düşünüyorum.

bugün sokaktan sahiplendiğimiz kedileri aşıya götürdüm. evde de köpek olduğu için kontrolleri vs yapılsın istedim. hayvanların durumunu anlattım. veteriner hekim hangi aşıların yapılmasını istediğimi bana sordu. kendi evimde de kedi beslediğim için biliyorum ama bunun doğru bir yöntem olduğunu düşünmüyorum. neyse geçtik aşı aşamasına, genel kontrol yapmadan, ateşini ölçmeden iğnesini hazırladı. uyardım tekrar bilmişlik taslamadan. sokaktan aldık, herhangi bir sorunları var mı kontrol etseniz dedim. sonuç hayvanlar anesteziye alındı, uyuz olmuşlar. pire var. birinin kulağı tamamen kapanmış. ısrarcı olmasam aşıları yapıp göndereceklerdi. bir hafta önce de köpeğimizi tıraşa götürdüğümde aynı umursamaz tavır vardı. ücretini ödüyorum, hekim olduklarının bilinciyle hareket ediyorum ama klasik yurdum insanı gibi bu kibarlık eziklik olarak anlaşılıyor ve gerekli ihtimam gösterilmiyor. anestezi sonrası asabiyeti bilinmesine ve tüm uyarılarıma rağmen sabah 9'da bıraktığım köpek öğleden sonra tıraşa alınmış. ısıracağını bilmelerine rağmen bunu söylemeden hayvanı teslim ettiler ve arabaya biner binmez ısırıldım. elimi temizlemek için içeri girdiğimde "yine mi ısırdı, tüh" tepkisi aldım sadece ve saatini de sorunca öğrendim.

her hekimi kötüdür diyemem çünkü her gittiğimde bir başkası ilgileniyor ve köpeğimizi kurtaran hekim dahil bir hekimin daha gereken özeni gösterdiğini düşünüyorum. kedilerle ilgilenen hekim verdiği ilaçları nasıl ve ne kadar süre kullanacağımı açıklamadan kasaya çantasıyla bırakmıştı ancak bir başka veteriner tek tek anlatıp, daha sonrası için de önerilerde bulundu. tek tek isim vermem doğru değil bu nedenle.

neyse çok uzun yazdım. işin özü bünyesinde iyi veteriner hekimler barındırabilir, ancak iş yerinden ziyade darphaneye evrilmiş, hastalara ve hasta yakınlarına saygı duymadığını düşündüğüm, hastaneden çok bir otelde çalışıyormuş gibi davranan çalışanlara sahip klinik. sizler hariç sayın hekimlerim kıpskıps.
  • mersin’de 24 saat açık bir hayvan hastanesi. türkiye’nin en iyilerinden diyebilirim. zaman zaman hekimden kaynaklı bazı şikayetler olabilir ve bu da normaldir. benim şahsen bugüne kadar bir şikayetim olmadı.

sokak hayvanları için hatırı sayılır bir indirim de yaparlar.

fakat düzenli ziyaretçilerden en azından muayene ücreti almasalar daha iyi olur. zaten tedaviye bir ton para döküyoruz.
  • hayatımda gördüğüm en paragöz klinik. bu kadar para odaklı düşünen bir klinik yok. yavrunuzu buraya getirmeyin yazık edersiniz. hekimleri de tam birer baytar. birşeyden anladıkları da yok. ölür dedikleri hayvan farklı hekimle kurtuldu. teşhis de yanlış kısacası. deli gibi de para aldı kalitesizler.
    yavrunuz canınız hastalanırsa mersinde mezitli veteriner kliniğine gidin. adam bedava muayene edip araştırdı saatlerce.
  • öncelikle petical bir klinik değil tam donanımlı bir hayvan hastanesidir. kendileriyle tanıtım filmleri için bir arada bulunduğum süre boyunca hastaneye gelen vakalar arasında mucizevi geri dönüşlere tanık olduğumu rahatlıkla söyleyebilirim.
    paragözlülükle suçladığınız kurumun, bünyesinde 20'den fazla çalışan özel bir hayvan hastanesi olduğunu unutmamak gerekiyor, burası sıradan bir veteriner kliniği değil, beklentileriniz de buna göre olmalı bence.

mersin ve çevre illerde daha iyi bir alternatifi olmayan, bünyesinde oldukça yetenekli ve deneyimli veteriner hekimlerin çalıştığı bir hayvan hastanesidir.
  • kendileri para tuzağıdır. hayvana bakayım faturamı keseyim isterse ölsün isterse farklı birşey olsun kendilerinin pek umrunda değildir.

ne kendi hayvanınızı ne de sokak hayvanını buraya getirip heba ettirmeyin

hem cana hem mala zarar.