• fransizcada kucuk ekmek
  • gittim gördüm bu sene de, yüzümü cevirip bakmadığım ablalarım taş olmuş,ağzımın suyunu akıtanlar başka bişey olmuşlar insanüstü duruma terfi etmişler.helal be sj.
  • bağdat caddesi'nde açılan, gizli saklı bahçesi sayesinde bağdat caddesi'nden apayrı, sıcacık bir atmosfere sahip minik bir fırıncık/pastanecik. şaşkınbakkal tarafındadır, merdivenden inenler hep "aaa burası ne güzelmiş" der, genelde fransızca şarkılar çalar, yer döşemeleri ve cheesecake'leri çok güzeldir.

aslında uzun zamandır kavacık'ta da bir şubesi de vardır, ama o daha çok kurumsal müşterilere hizmet vermektedir.

http://www.petitpain.com.tr/
  • yaşlı yaşlı amcaların petit pain dağıtılmaya başlandığında ortalıkta acele acele koşuşturmasının gerçekleştiği gün. o değil de gidicez gene yarın senelerce aynı sıralarda dirsek çürüttüğümüz, beraber koşup beraber oturduğumuz, kah gülüp kah ağladığımız kah sinirlendiğimiz insanlarla diyoloğumuz naber-nasılsın-okul nooldu-naapmayı düşünüyosun'dan ileri gidemicek. gene üzülücez. gene efkarlanıcaz.. ah be.. zaten artık hocalar da pek tanıdık değil.. yoksa..(bkz: kişinin büyüdüğünü anladığı an)
  • icinde cukulata olan, milföy hamuru ile uretilen bir fransiz kahvalti aygiti (non, mais faut l'dire hein?)
  • eh artik bizim de ugramamizin gerektiği olay. başka nerde görüşeceğiz ?...
  • iki yil once kantinde torpil patlatip, bahcede de kavga cikartmistik.
  • her sene olup bittikten sonra haberim oluyor bundan. azimliyim, inanıyorum eninde sonunda gidebileceğime ama bakalım ne zaman.
  • bu sene bayağı kalabalık olan aktivite...
  • 2008 versiyonu şu ana kadar katıldıklarım arasında en eğlencelisi olan küçük ekmek. hem katılım güzeldi, aktivite maktivite bişeyler de etmişler organizasyondan sorumlu arkadaşlar.. en önemlisi ne ama biliyo musunuz, pötipen diye 2 dilimle ekmekle bi ülker çikolata vermediler geçen seferkiler gibi, adam gibi bi fırından rica edip onnarı pişmeden önce karıştırtmışlar. düşünce önemli tabiy..
hesabın var mı? giriş yap