şükela:  tümü | bugün
  • bundan üç dört sene önce kar topu gibi bi hamster'ım var. kocaman oyuncaklı moyuncaklı bi kafes aldım buna arada sırada da kapıyı kapatıp bi odanın içine salıyorum gezinip duruyor. bi akşam yine böyle odada gezinirken çok da yüksek olmayan bi koltuktan tepe üstü düştü kıyamadığım. kalkıp baktım hemen görünürde bişi yok normal devam ediyor hayatına oh iyi bişi olmamış dedim...

ertesi gün yuvasından hiç çıkmadı, kendim çıkarıp baktım gözler kızarmış açamıyor, hiçbişi yemiyor, evinden çıkmıyor. aldım bunu civardaki veterinerlere götürdüm. hiçbiri anlamadı ne olduğunu. ya kemirgenlerle ilgili bilgi sahibi olmadıklarını söylediler ya da göz enfeksiyonu teşhisi koydular. suçlamıyorum da kimseyi avcumun içi kadar fare, koltuktan düştü gözleri kızardı anlaşılamıyor durum.o sırada benim kartopu iyice kötüleşti. evime yakın diye avcılardaki veterinerlik fakültesine gittim ora da çare olmadı derken sokakkirpisi imdadıma yetişti. birlikte beylikdüzündeki petmania'ya gittik.

hayvanın röntgenini çekmek yalnızca oranın aklına geldi. sonuç olarak düştüğünde kafatası zedelenmiş ve beyin kanaması geçirmiş hamster'cık. çok küçük ve zayıf olduğu için herhangi bir müdahale yapılamıyordu. uyutmak zorunda kaldık... o kadar veteriner gezip ve hatta fakülteye gidip hiçbi çare bulamayıp burada bana bu kadar yardımcı olan sevecen insanlarla karşılaştığım şükretmiştim.

şimdi beni herşeyden çok mutlu eden, hayata bağlayan simsiyah cep puması kıvamında bir kedim var. tüm aşıları ve gereken her türlü ihtiyacım için kedimi yine petmania'ya götürüyorum. ne zaman ihtiyaç duysam bir telefon uzağımdalar, her türlü sorumu, sorunumu sabırla dinleyip yardımcı oluyorlar.

beylikdüzü ve civarında yaşayan tüm hayvan dostlarına tavsiye ediyorum. adres bilgi tık tık.