şükela:  tümü | bugün
  • kesinlikle uzak durulması gereken bir petshop. daha sonra ayrıntılı olarak yazacağım ama buradan bir köpek aldık ve daha sonra alakalı olarak sorunlar çıktığında zerre yardımları dokunmamasından ziyade, son 1 haftadır yaklaşık 5-6 kere "5 dakika içinde" arama sözü verip aramadılar. hâlâ aramiyorlar. haa köpeği satarken dedikleri şeyler ise "biz asla ticaret peşinde değiliz, merak etmeyin, hayvanları çok sevmesek bu işi yapmayız" vs.

suadiye'deler, bir hata yaptık ilk defa petshop'tan bir canlı aldık ve bu da son oldu. özellikle buradan, bir tek mama bile almayınız. sizi kandırmaya çalışan tatlı gözüken sözlerine de güvenmeyiniz. sözlerinin arkasında durmuyorlar. her şey hayvanları satana kadar.
  • 2 aylık demelerine zaten inanmadığım, ama görür görmez aşık olduğum scottish fold cinsi güzeller güzeli whiskeymi aldığım petshopumsu.

gelelim entry girmeme sebep olan kısımlarına;
    *güzel kedimi görür görmez fiyatını dahi sormadım; ki sormalıydım çünkü parazit aşısı yapıldı denmesine rağmen eve gelir gelmez pirelenmesine sebep oldular
    *ha biz size iyilik yaptık,20 liralık aşı parasından sizi kurtardıksa olay; -yazmak istemezdim ama 1400 tl verdim - aksine bebeğimi daha çok hasta ettiler
    *"sakın 20 gün geçmeden aşı yaptırmayın,yolculuktan dolayı strese girer vücudu şişer,zaten iyi bir veteriner 20 gün geçmeden aşı yapılmayacağını bilir" tarzı söylemlerin sebebinin aslında 2 aylık değil 40 günlük olması olduğunu,izmir'deki usta ellerden öğrenmemiz çok uzun sürmedi (başta da belirttiğim gibi zaten 2 aylıktan daha küçük olduğunu tahmin etmiştik)
    *biri vitamin,diğeri de aslında yine vitamin olan 2 adet malt sattılar,hatta oradayken "elinizle bebeğinize yedirin bu vitamini,aranızda bağ oluşsun hem de çok faydalı hebelehubele" yaparak 50 lira daha haksız kazanç elde ettiler.
    *en son olarak siz bebeğinizi almışsınızdır,o sırada zaten ilgilenmezsiniz ne söyledikleriyle, delirirsiniz bebeğinizle oynarken;hoop sözleşme hazır değilmiş,kargoyla yollanırmış tarzı ucuz yollara başvururlar..

ha iyi yanları hiç mi yok buranın; ilk gittiğinizde -yerseniz, ki biz yedik- hemen ellerinizi jelle dezenfekte eder öyle verirler yavrunuzu elinize..yöntem güzel..
  • cins hayvanların ücretle satılmasına karşı mıyım, hayır. yeter ki işlerini düzgün yapsınlar ama bu petshop bu konuda sınavdan kalıyor aman uzak durun.

kuzenim bir köpek aldı, tüm aşıları yapıldı denmişti oysa hiçbir aşısı yapılmamış, köpekte kanlı ishal çıktı, veterinerde 1 hafta kaldıktan sonra öldü. çok kez aramamıza rağmen dönüş yapmadılar, inat edip ulaştığımızda ise ses tonlarını yükseltmekten kaçınmadılar.

(bkz: hem suçlu hem güçlü)
  • hala petshoplardan para karşılığı canlı hayvan alan yazarların olduğunu bize gösteren başlık.