• bbc ile çok tatlı, içten bir röportaj yapmış. şuradan izlenebilir.
  • açıkçası wimbledon 2017 öncesi biraz da wishful thinking ile favori olduğunu düşünüyordum; nitekim serena yok, pliskova hariç sıralamanın üst sırasındaki isimlerin hiçbiri "çimci" değil -ki pliskova da burada hiç 2.turu geçmemiş bir isim-, burayı 2 kere kazanmış, öncesinde birmingham'ı kazandı falan... lakin bunun fazlasıyla iyi niyetli bir düşünce olduğunu söylemek gerek, kendisi de bbc röportajında çok net bir şekilde söylemiş favori olmadığını ve asıl zaferin burada oynayabilmesi olduğunu söylemiş. sonuçta sol yumruğunu sıkamayan bir solak tenisçiden bahsediyoruz.

dünkü maçta madison brengle'a 3 sette elendi ve wimbledon'a 2.turda veda etti. kadınlar tarafı çok karıştı bana kalırsa. hala pliskova'nın kazanacağını düşünmüyorum çoğunluğun aksine. inanılmaz merak ediyorum neler olacağını.
  • us open 2017'de çeyrek finalde venus williams'a elenen hürrem sultan. döndüğünden beri bir kupa kaldırdı bir slam'de çeyrek gördü. ama sarapova'nın yarısı kadar ilgi göremedi, yazıklar olsun.
  • kontrolsüz güç güç değildirin kadın tenisinde ki karşılığı. çok güçlü ama oyununu gücüne uyduramıyor. o yüzden çok basit hatalar ile oyun ve maç kaybediyor. açıkcası bu yaştan sonra daha iyi olacağını da pek sanmıyorum. ilk 20den 2-3 sene daha düşmez ama ondan sonra yaş ilerledikçe aşağıya doğru tepetaklak gider.
  • doha'da efsanevi geri dönüşlere imza atarak başarısını kupayla taçlandıran çek raket.

kupaya giden yolda kazandığı son 4 maç:
    svitolina (no:4)
    georges (no:10)
    wozniacki (no:1)
    muguruza (no:3)

ne ter döktü be. özellikle son 2 maçı geriden gelerek kazandı. dibine kadar hak etti.
  • roland garros 2018'e üçüncü turda kontaveit'e iki tiebreak'te kaybederek veda eden tenisçi. bu maçtan önce üstüste 13 tane maç kazanmıştı ve oldukça formda ve istekli idi. bence, erkenden kontaveit'e çarpmasa veya kritik anlarda şans yanında olsa, bu turnuvada en azından yarı finale kadar giderdi.
  • favorimdi ama ne yazık ki elendi (bkz: wimbledon 2018')de.
  • an itibarı ile sidney açık finalinde barty ile birlikte nefis bir tenis sunmaktalar. hikaye dolu bir maç oluyor. kvitova iki defa şampiyonluk için servis kullansada şuan sakatlanmış durumda. barty kvitova bu halde iken bile aşırı zorlayamıyor derken tie break ile şampiyonluğu aldı kvitova. bu turnuvayı çok iyi geçirdi. aşırı formda.
  • (bkz: sydney 2019) şampiyonluğu ile birlikte kariyerinin 26.kupasını kazanan tenisçi. ama bu kupa ona pahalıya patlayabilir diye düşünüyorum. öyle ki, 1-6 kaybettiği ilk setten sonra kendisini maça fazla kaptırdı gibime geldi. bu tip durumlarda, yani grand slam öncesi turnuvalarda büyük tenisçilerin kendilerini fazla yormamak adına maçın gidişatına göre maçtan çekilmeseler bile kendilerini fazla zorlamadıklarını görürüz. kvitova ise ilk setten sonra "ben final kaybetmeyen tenisçiyim, barty'nin beni ezmesine izin mi vereceğim!" dedi ve inanılmaz yorucu iki set kazandı. maçın son yarım saati adeta bir grand slam turnuvası finali gibi oynandı, son on dakikada kvitova'nın ağrılarla boğuştuğunu da izledik. epik bir galibiyet aldı ama grand slam öncesi kendini bu kadar zorlaması ne kadar akıllıca, tartışılır. 2015 yılında bu turnuvayı kazandıktan sonra avustralya'da üçüncü turda elenmişti.
  • (bkz: wimbledon 2014) şampiyonluğundan bu yana oynadığı 18 grand slam'de sadece üçüncü kez çeyrek finale çıkan tenisçi. şu ana kadar (bkz: avustralya açık 2019) da fırtına gibi estiğini söyleyebiliriz, doğrusu kendisini ters gelecek rakiplerle eşleşmedi ama çok formda.
hesabın var mı? giriş yap