şükela:  tümü | bugün
 • geçen sene yapılan özelleştirme neticesi iş bankası'na satılan ve türkiyenin en yaygın bayi ağına sahip benzin kuruluşu.
 • eskiden ankaranın yüzme klüpleri arasında en iyisiydi.öykü serter,hakan kiper gibi pek çok milli yüzücü bu takımdan çıkmıştı.rus bir antrenörleri vardı,anıttepe yüzme havuzunun dışında bir de havaalanı yolundaki melikşah tesislerinde antreman yaparlardı.(çok artistlerdi kıl olurdum) her bayrak yarışının istisnasız birinceli onlar olurdu.. sonra yükseliş yüzme takımı kurunca bütün klüplerin iyi yüzücülerini aldı ve bir efsane sona erdi.(gerçi sonra yükseliş de kapandı ama olsun)
 • ikinci defa halka açılacak olan petrol şirketi. zaman içinde tamamının özelleştirilmesi düşünülüyor.
 • futbol takimin maddi olanaksizliklar nedeni ile profesyonel ligden ceken kurulus
 • bugun itibariyle 75 milyon dolar sendikasyon kredisi alan $irket. libor + 1.20 faizle almaları da duyulan guveni gostermesi acısından onemli. kredi abn amro ve citibank liderligide 10 yabancı banka i$birligi ile verildi. 2000 temmuz'unda ozelle$en poa$ turkiye'nin en buyuk $irketlerinden biri konumundadır.
 • imkb'de senet kodu ptofs olan şirket.
 • bugün itibariyle,, özelleştirildiğinde bişeylerin değişmiş olduğunu zannettmişliğimin aslında bir yanılgı olduğunu bana göstermiş,, siki taşşağına denk tabir edilebilecek kuruluş..
  biraz önce yolda gelirken benzin almak için girdiğim bi istasyonda,, depo dolar iken bende hava alıp sağa sola bakıyordum.. istasyonun ön tarafında minibüsün teki kornaya bastı önünde de bi kadının kullandığı araba duruyordu.. pompacı abi muhtemelen yanında bir müşteri* olduğunu farketmeden arkadaşına şöyle buyurdu:
  -aha yine mi yolu kapadı amına koduğumun kaltağı (ki buradan anladık ki bekleme yapan abla az önce yine sakat bi yerde bekleyip istasyonda ufak çapta tıkanıklığa sebep olmuş,, ama bu onu kaltak mı yapar yoksa abi'yi gavat mı orası meçhul)..
  araba içindeki hatun'un bi arkadaşım,, sevgilim veya kendim olduğunu düşünerekten adama içimden "ben şimdi senin amına bi koyacam" diyerek baktım ki anladığını zannediyorum ,, toparlandı hafiften..
  işim bitip tekrar arabaya bindiğimde dikiz aynasından kestim sürekli herifi,, keşke bi küfür de bana etse diye ama ağzında bir kıpırdanma göremedim (kulağım çınlamadı değil*)..
 • korku filmi tadında, ağzından ateşler fışkıran insanların yer aldığı reklamlar çeken kuruluş. ikinci bir libresse vakası. verilmek istenen mesaj kayıplarda
 • iş bankası, aydın doğan ortaklığının şirketin kasasındaki paraları teminat göstererek aldıkları şirket. daha sonra da parayı şirketin hesabından ödediler yanılmıyosam. yani ben de ihaleye girip, en yüksek fiyatı verip ondan sonra da petrol ofisinin kasasındaki paranın bir kısmını devlete vererek cebimden de beş kuruş çıkmadan petrol ofisini alabilirmişim. yazık oldu.