• benzine su kattıklarını düşündüğüm firma.

normalde buradan aldığım benzin, günlük 24 km. kullanım ile bir hafta yetiyordu**

dokuz gün önce depoyu shell istasyonundan doldurdum. normal güzergâhımın dışına çıkıp daha fazla yol yapmama ve daha sert kullanmama rağmen deponun yarısı hâlâ dolu. tahminen beş gün daha benzin ihtiyacım olmayacak.

kısacası, adam sikiyolaaaaa.

not: götümüze girebilir diye ispiklenmiş. adamlar pompa yapıyor diyorum, öteki "götümüze girebilir" diyor. ben zaten giriyor diyorum arkadaş. girebilir demiyorum.
  • iş bankası, aydın doğan ortaklığının şirketin kasasındaki paraları teminat göstererek aldıkları şirket. daha sonra da parayı şirketin hesabından ödediler yanılmıyosam. yani ben de ihaleye girip, en yüksek fiyatı verip ondan sonra da petrol ofisinin kasasındaki paranın bir kısmını devlete vererek cebimden de beş kuruş çıkmadan petrol ofisini alabilirmişim. yazık oldu.
  • % 100 hissesi hollandalı vitol group’a ait olan ancak memleketin ofisi şeklinde reklamı yapılan özel akaryakıt şirketi
  • yanlış dolum engelleme sistemini getirmiştir. bir araç petrol ofisinden 1 kez bile yakıt aldığında, bir daha o aracın yakıt tipi diğer 1700ü aşkın istasyonda tanınır. sistem plaka tanıma özelliği ile çalışıyor. bir araç dizel yakıt alıyorsa ona benzin koymanın veya tersinin önüne geçilmiş oldu bu uygulama ile. ayrıca bu uygulama için oraya buraya sms atmanıza, kart çıkarmanıza falan da gerek yok, bir defaya mahsus petrol ofisinden yakıt almak kafi.

şimdi soru şu;

- benim aracım dizeldi ben değiştirdim aynı plakayı benzinli araca taktım ne olacak?
    - plaka yeni araca takıldığında pompa ilk denemede çalışmaz 2. denemede de çalışmaz ama 3. denemede o plakaya tanımlı yakıt tipini değiştirir. bundan sonra artık o plaka yeni benzinli araç için tanımlı olur.

bu uygulama sayesinde araçlar yanlış yakıt kaygısı olmadan gönül rahatlığıyla yakıt alabilirler, pompacılar da daha rahat çalışırlar.
  • 50'lerde kurulduğu zamanki reklam görseli.

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/…08419_n.jpg
  • kadıköy petrol ofisinde tuvalete "lütfen müşteri olmayan kullanmasın" yazmışlar. yahu benzin istasyonuna böyle bir şey yazılabilir mi? böyle bir yöneticilik zihniyeti olabilir mi? lokanta mı burası? ki lokantaya bile sorsanız kırmaz buyur eder içeri, çünkü bilir yarın oranın müşterisi olabileceğini veya dün orada yemek yemiş olabileceğini. hadi diyelim ki tuvalet için girdim markete (tuvalet marketin içinde), o sırada belki alışveriş yapacağım, belki almayı düşündüğüm bir şeyi görüp alacağım, belki gördüğüm bir şeyi canım çekecek? bu açıdan düşünmekten de mi acizsin? sen oraya o yazıyı yazdıktan sonra istediğin kadar reklam yap senden ne köy olur ne kasaba!!

ayrıca tuvalet de temiz olsa bari. pislik içinde..
  • $u an trabzonspor'un forvet hattını olu$turan gökhan ünal ve umut bulut'un 99 senesinde forvet hattını olu$turdugu kulüp.
    nartallo burada oynarken ankara'da oynanacak olan galatasaray macında gol atacagına dair berberiyle iddiaya girmi$ti. nartallo gol atarsa berberi nartallo'yu bir sene boyu ücretsiz tıra$ edecek, atamaz ise berberi nartallo'nun saclarına kıyıp peruk yapacaktı.
    galatasaray normal olanı yaptı. 3-0 kazandı. berberi hic acımadı nartallo'ya cemil cümle alemin yapamadıgını yaptı bahce makası ile girdi saclarına. ku$a döndü nartallo. arjantin'e döndü ailesi tanımadı, saclarını uzatana kadar eve giremedi.
  • arabayı aldığım günden beri shell dışında hiçbir istasyondan benzin almadım ta ki geçen hafta yolda kalırım korkusuyla en yakın benzinlik olan petrol ofisine gidene kadar.

bir sonraki shell e kadar götürsün diye 50 liralık benzin aldım fakat bitmek bilmedi namussuz. bu benzinde bir numara mı var yoksa shellin adı var diye bizi mi sikiyor bilen yeşillendirsin.
  • deprem bölgesine 5 milyon litre akaryakıt ikmalini ücretsiz olarak sunan firma. bundan sonra benzini petrol ofisi'nden alacağım.
  • bugün bana "test" diye sms atmış. ne desem bilemedim.
hesabın var mı? giriş yap