• downtown isimli sarkisi girl interrupted'da angelina jolie ve winona ryder tarafindan, kendisini odaya kapatmis olan arkadaslarini neselendirmek icin seslendirilmistir, duygulu anlar yasatmistir biz izleyenlere.
  • downtown adlı eserini angelina jolie ve winona ryder girl inturrepted filminde birlikte söyler.
  • --- spoiler ---
    lost sezon 3 ilk bolumde resmen acilisi yapmis parcayi yapmis kadin
    --- spoiler ---

(bkz: downtown)
  • asıl adı sally owen clark olan ingiliz şarkıcı. sahne adını babası koymuş. eski iki kız arkadaşının adlarının birleşimi dermiş şakayla.

küçük petulamız 1942 yılında babasıyla cephedeki yakınlarına mesaj gönderenlerin bir araya geldiği bir radyo programına katılır. cephedeki duncan amcasına selam yollayacaktır. tam yayına girilecekken alman bombardımanı başlar. yayın durdurulup bombardımanın bitmesi beklenirken seyircilerden şiir okumak ya da şarkı söylemek isteyen olup olmadığı sorulur. 9 yaşındaki petula'dan başka elini kaldıran olmaz. bir güzel mighty lak' a rose'u seslendirir. millet bayılır. yayın tekrar başladığında şarkıyı tekrarlar. o günden sonra başta cephedeki askerler olmak üzere tüm halkın 'singing sweetheart'ı olur. sonrası malum.
  • downtown'ına bayılmamak mümkün değildir bu kadının. o kadar tatlı ve sıcak söyler ki bir anda tüm sıkıntıları geride bıraktırır insana. o kadar derdim vardı ve hepsi koşarak gittiler. puuf diye kayboldular!*
  • hay downtown'ınınıza ya.
    öğrenmişsiniz bir downtown da downtown.
    onu da lost ile öğrenmişsiniz. işiniz gücünüz popüler kültür esareti.

bu ablanın daha bir sürü güzel şarkısı var. lostta öğrendiniz tamam ama sonrasında zahmet edip diğer şarkılara da bi bakaydınız burada üç kelimeden birini downtown olarak yazmadan önce.

söylemiyorum diğer iyi şarkılarını da. uyuz oldum zira.

ya da dur birini söyleyeyim. üzüldüm şimdi. çok yüklendim galiba.

(bkz: colour my world)
  • 60'lı yıllardan pek tatlı şarkıları olan ses sanatçısı hanımefendi,bana gönül turgut,semiramis pekkan gibi pop öncesi pop şarkıcıları/personaları ile çocukken annem ve anneanneme konken oynamaya gelen misafir teyzelerin genç olanlarını çağrıştırır.hasıl- ı kelam severim kendisini,artık popüler kültür denen tuhaf tiyatroda onun gibiler ne yazık ki yok...
  • yanilmiyorsam ingilizce disindaki dillerde de tonlarca kayit yapmisti. nedense pek de matah olmayan downtown sarkisi ile hala hatirlanir, icinde bu sarkisi olan onlarca best of tarzi albumu olsa gerek.
  • downtown şarkısı beni benden alan yorumcu
hesabın var mı? giriş yap