şükela:  tümü | bugün
  • bir arkadaşımın ricası üzerine paylaşmak durumunda kaldığım rezalet.

30lu yaşlarında, iyi eğitimli, iyi kazanan bir arkadaşım, ulaşımın getirdiği çevre kirliliğini azaltmaya bir nebze olsun katkıda bulunmak istiyor. 2000cc büyüklüğündeki bmw marka aracını garajında bırakıp, günlük işlerinde kullanmak için motorsiklet almaya karar veriyor.
    peugeot 103 marka, iyi durumda ikinci el bir motorsiklet satın alıyor. fakat daha ilk kez benzinliğe gittiğinde, pompacı benzin deposuna yağ ilave etmesi gerektiğini söylüyor. tabi bu durum herkese geleceği gibi ona da saçma geliyor.
    ama yaptığı araştırmalar sonucu gerçekten dünyaca ünlü peugeot 103 marka model motorsikletler yakıta yağ karıştırma yoluyla çalışıyor.
    bu durum üzerine, bilinçli bir tüketici olan arkadaşım, peugeot yetkililerine ulaşmaya çalışıyor fakat kimse bu konuyu çözmeye yanaşmıyor. yorum siz değerli sözlük yazarlarının. peugeot 103 almadan bir daha düşünün derim.
  • google görsellere peugeot 103 yazdım. tepkim sadece ahaha bu ne amk oldu . rezaleti boşver arkadaşın onu çöpe atsın.
  • "iyi kazanan bir arkadaşım" ve "peugeot 103" aynı karede.
  • peugeot 103 'ün kendisi rezalet acikcasi görüntü itibariyle ayrıca bu motoru kullanan arkadaş bmw'yi komple bıraksın tofaş kuş serisi bir araç alsin bu motor zevkine o araç gider ancak.
  • iki zamanli motorlarda yakit, yanma odasina girmeden once krank ve piston kolunun bulundugu (dort zamanli motorlarda tag karterinin ustu) boslugu ziyaret eder, yanmadan once sogutma ve yaglama yapar. dolayisiyla fiyatindan, markasindan, tipinden bagimsiz olarak iki zamanli motorla muteharrik her motosikletin yakitina yag karistirilir.

memleketim insanindan beklendigi uzere herkes motosikletin tipine takmis "iyi gelirli" bmw sahibine yakistiramamislar sagolsunlar. allah'a sukur oyle takintilarim yok da, sunu anlayamadim;

bu "iyi gelirli", bmw sahibi, cevreye duyarli arkadas, satin aldigi aracin motor tipini, ne yakit kullandigini vs. hic mi merak etmez? bu arkadas bir gun mazallah dizel bir arac satin alir, ilk gittigi benzinci "abi bu dizel, buna mazot koy" derse, aglaya aglaya arabama traktor motoru koymuslar mi diyecek?