şükela:  tümü | bugün
 • çok yakında yerini peugeot 307'ye bırakacak olan model.
 • yerini peugeot 307'ye bırakmış olan model. citroen xsara'nın kardeşi.
 • peugeot un bir modeli.
 • cok oturaklı degilse de gayet kivraktir, biraz genc isidir. arka tekerlekleri de bir miktar donermis, bundan olsa gerek virajli yollarda idaresi kolaydir, eglencelidir. amortisorleri bi garip aciyla yerlestirilmistir, frenleyince araba alcalip yola kapanir. 1.6 motoru devirli kullanimi sever, gayet ataktir, fakat araba yukluyken, klima calisirken zayif kalabilir, zahmetli olabilir. ailecek sevdigimiz bir yonu arka koltukta da yolculara ferah bir gorus saglamasidir. standard donanimla saglanan muzik kalitesi cok basarilidir, akustigi iyi denir ya i$te oyledir. koltuklar uzun yolculuklar icin yumusak, uzun yolcular icin alcak, bazilari icinse dar olabilir. daha oturaklisini da yapmislar bunun abisi icin (bkz: peugeot 406)
 • ülkemizde çeşitli donanım seviyeleri, 1,6 (8v: 90 hp, 16v: 98 hp) ve 1,8 motorlarla da satılmış olan otomobil. 2,0 lt motorlu versiyonu için zaten (bkz: peugeot 306 gti)
 • ne büyük ne de küçük olan boyutlara, sade ama sempatik görünüme sahip olan otomobil.bakım kilometresi geçtikten sonra her motor çalıştırıldığında gösterge panelinde adamın gözüne gözüne ingiliz anahtarını sokup "sen beni servise götürme ben yol ortasıda kendimi bi bozayım o zaman görürüz" der gibidir.
 • ön silecekleri çalıştıran motoru 280 ytl olan araba.*

  neymiş efendim motor yanmışmış! nasıl yanmış? motorların bulunduğu haznenin altında bir delik varmış. bu delik motorun üzerinden akıp geçen suyun haznede yükselmemesi içinmiş. efendim o deliği arabanın üstüne düşen yapraklar kapatmışmış. o yüzden su yükselip motoru bozmuşmuş. lan zaten su üzerinden geçip haznenin altından dışarı verilmiyor mu? üzerinden geçen su motoru bozmuyor da yükselen su mu bozuyor?! hadi onu geçtim, pilli diş fırçamda da motor var; o silecek motorundan elli kat daha çok suya maruz kalıyor. onunkine niye bir şey olmuyor ha?! koskoca peugeot, 306'yı üretirken suyla temas ettiğinde paşa paşa çalışabilecek bir motor yapamıyormuş.

  lakin ne kadar sövsem de parayı çatır çatır alıyorlar vesselam.

  eğer inat edip değiştirmezseniz o motoru, direksiyonun sağ tarafındaki silecek koluyla, otobüslerdeki el gazı gibi oynarsınız; üstüne onu da bozarsınız benden söylemesi...

  edit : çok sevdiğim, acemiliğimi üzerinde attığım bu mükemmel arabayı bir başkasını almak için satmak gerekti. "ulan bir günde onlarca araba satılıyor." diyebilirsiniz ama o bir başkaydı benim için. aaah ah imkanlar el verseydi de bunu satmadan alabilseydik yenisini. çok teşekkür ederim kendisine. onun için bir söz de yazdım ayrılma vaktı geldiğinde : "gururun seni taşısın!" anlamsız bir şekilde çıkıverdi ağzımdan ayrılırken...
 • güzelliği ile ters orantılı bir güvenliğe sahip olan yakışıklı teneke. ayrıntılı bilgi için;

  http://www.euroncap.com/…s/peugeot_306_1998/40.aspx
 • görünümü yeni nesillerinden daha güzel olan araba. peugeot 308 in garip girinti çıkıntılarından sonra göze daha hoş geliyor 306nın tasarımı.
 • acemiligimi attigim, virajlarda bana cok yardimci olan, hızını iyi koruyabilen, konforlu, kullanimi kolay araç.. elimizde 8 ay kadar durmasina ragmen satilirken oldukca duygulandigim, yokluguna bir türlü alisamadigim araba, arabam.. sayisal lotoda parayi vurursam geri alacagim arabadir ayrica kendisi..