şükela:  tümü | bugün soru sor
  • geçen cumartesi vitrinde görüp , vitrine beni resmen yapıştırdı.
    çok yakında sağda solda gören çok kişiye vay dedirtecek

https://youtu.be/d6h7ufe92x0
  • almayı çok istediğim ancak türkiye'de motosiklet kullanmanın maalesef intihara kalkışmayla eş anlamlı olmasından dolayı şimdilik uzak durduğum harika tasarımlı motor.
    turuncu olanına vuruldum. yok karbüratörlüymüş yok vespaymış anlamam arkadaş. çok tatlı bir duruşu var.

(bkz: aşık olmak)
  • ilk goruste askla tutuldum, benim olacak binicem ustune vurucam kirbaci...
  • sahip olan birisi olsa da kendisiyle iletişime geçebilsem.
  • sevgili motorum. daha aldığımın ikinci haftası acilen yurt dışına çıkmak zorunda kalmıştım. 6 ay sonra döndüğümde aküsü bitmiş çalışmadı. motor da bodrumda garajda. tamirciye gittim motoru getir dedi. motoru çıkaramadım iterek dedim. o zaman aküyü sök getir dedi. evde tornavida yok tamirciden ödünç aldım eve gittim. koltuğun selesini açtım ama içerdeki vidalar açılmıyor. hırdavatçıya gidip yeni tornavida aldım. neyse aküyü götürdüm doldurduk 2 saat sonra geri aldım taktım çalıştı motor.

geçen kitapçığını okuyordum. arka tarafta pedal gibi bişey var onu merak ettim neymiş diye. meğer kick startmış. akü bitince ayakla ona basarak çalıştırabiliyormuşuz motoru.

neyse efenim motorcuğumdan çok memnunum. motor 150 lik ve max hızı bilmiyorum zira ben 80 i geçmedim henüz. bu arada e-5 geceleri çok tehlikeli.
  • 150cc turuncu/beyaz karbüratörlü olanına sahip olduğum skuter.
    kendisiyle olan maceramız 1500 km'den beri devam ediyor. malzeme kalitesi, tasarımı ve beklentimin üzerindeki performansıyla işimi gören, dikkat çeken bir skuter.
    bana göre tasarım harici artıları, m boy full face kask alan sele altı, 150cc vespadan bir hayli geniş iki kişi için rahat olan selesi, sbc frenleri, enteresan şekilde iyi olan süspansiyonu ve led stopları.
    olumsuz tarafı ise hava soğutmalı motoru olabilir.
  • 125i kırmızı beyaz yakışıklı modeline sahibim. bir haftalık deneyimim olmuş bu motosiklet dedirtti.

nereye gidersem gideyim tüm dikkatleri üstüne çekiyor. hatta bir gün yolda giderken sürekli arkamdan birisi korna çalıp duruyordu. bende iyice sağa yanaştım rahatça geçsin gitsin diye düşündüm. neyse ışıklarda bekliyorum hızla evime giderken adam camdan bağırdı dururmusunuz diye. sağa çektim dortluleri yaktım. ilk defa böyle bir motosiklet görüyorum markası nedir çok begendim dedi. pejo django dedim. adam pejo'yu duyunca şok oldu. yakistiramadi ellam.

siperisini verdiğim firma iki gün kapının önüne koyduk herkes motosikletle ilgilendi falan dedi. genel olarak tepkiler güzel.

performans olarak da beni çok tatmin etti. özellikle frenler çok güven veriyor. gaz tepkimesi tatlı tatlı giderim gideceğim yere diyor ama bir anda da uzayıp gidiyor. iki kişiyle 110 km gördüm. 90-95 km'ye kadar sıfır titreme üst hızlarda titrek bir mandaya dönüşüyor. süspansiyonlar çok iyi, sele çok çok rahat.

uzun yol dahi yaptım (400 km) bana mısın demedi.

genel olarak sağda solda yazılan cizilenlerin dışında bir şeyler de demiyorum. meraklısına tavsiye ederim.
  • almayı düşünenler için detaylı inceleme videosu yayınlanan, retro görünümlü scooter.

link: https://youtu.be/7zfy1aefky8
  • almayı düşünüyorum aslına bakarsanız fakat scotter fiyatları almış başını gitmiş.
  • 2018'de 50 cc, b sınıfı ehliyetle kullanılabilen ve dolayısıyla mtv'den muaf modelleri gelmiş. al bisiklet gibi takıl. ibre max 80 sanırım. fiyat 13.900 tl.

satin chocolate diye yeni bir renk seçeneği de var, al karşına izle.