şükela:  tümü | bugün
 • büyük rezalet.

  fransızlardan uzak durmak gerek hakkaten. her araba almak isteyene bunu söylerim, söyleyeceğim.
 • okudum ve bu bir rezalet. geçmiş olsun kardeşim. peugeot 308 almayı düşünen şahsımı gayet caydırmış, temiz bir rezalet.

  puanım 8/10
 • malesef 1.2 benzinli motorunda böyle bir sorun olduğuna ben de sahit oldum. peugeot 407 kullanıcısıyım. psa nin dizel motorundan başka tercih yapılmamasını siddetle öneririm. 1.6, 2.0 hdi disinda tercih etmeyin.
 • peugeot almayı düşünürken beni vazgeçiren rezalet gibi rezalet. umarım servis veya şirket kalıcı bir çözüm sunarlar. büyük geçmiş olsun.
 • peugeot 3008 almamakla ne kadar haklı olduğumu gösteren rezalet. fransız'a bulaşmamak lazım. alman ve japon candır.
 • okurken yanda peugeot 5008,boyut atlamaya hazır ol reklamını gördüğüm rezalet.

  1.5 dci motordan şaşmamak gerektiği kanısındayım .
 • düşük hacimli benzinli motorların çoğunda yaşanan problemlerdendir . * gibi sorunsuz bir motoru da fransızlar yapmıştır.
 • daha yeni toyota yerine pejo almış bünyemi endişelendiren durumdur.
 • fransız psa grubunun müşteriyi ortada bırakma merakına ilave bir örnektir.

  servislere fazla yüklenmeyin. onlar iş yapıp garanti maranti değişim ve işçilik yapıp paylarını alabilmek derdindeler. yani çoğunlukla tüketiciyle aynı taraftalar.

  ama merkezler berbat. servislerin verdikleri raporlara muhalefet ya merkezden (merkezin aq) geliyor, ya eksperden.

  ben de, (bkz: citroën c4 sedan hdi) aracımın garantiden değişen dandik ötesi hoparlörü tekrar patladığında "değişen parça tekrar garantiye sokulmaz" bahanesiyle karşılaşarak fransız tövbemi başlatmıştım. zaten daha 30. (okuma özürlüler için yazayım rakamla 30, yazıyla otuz) kilometredeki aracımdan motor arızası almıştım. serviste hallettiler: bilmemne hortumunun imalat hatası sonucu sızdırma yaptığını tespit edip değiştirmişler. aman ne güzel. o zaman amatör kullanıcı ruhuyla şanssızlığım olarak değerlendirip devam etmiştim.

  şimdi japonumla (bkz: honda civic fb7) bunların yanına yaklaşmadan 100bini devirdim.

  edit: sevimli savunma mesajları gelmiş: "pure tech 1.2 motorlar şehir içi, düşük eğim yüzdesine sahip, düşük devirli kullanımlarda maksimum performansı versin diye üretilmiştir" vayvayvay! nerde yazıyor bu? alırken "terms and conditions" olarak mı sunuluyor da biz de ıslak imza veya parmak basarak onay veriyoruz? şehir içi kullanım için 1.200cc motordan 136ps almak çok değil mi? nerede kullanacaksın o 136ps gücü? aman bana ne, nasıl olsa gönüllü avukatları var, aralarında alıp satsınlar.