• okudum ve bu bir rezalet. geçmiş olsun kardeşim. peugeot 308 almayı düşünen şahsımı gayet caydırmış, temiz bir rezalet.

puanım 8/10
  • 2011 gibiydi sanırım zamanında peugeot bipper marka aracım vardı. aracım o zaman 9000 km falandı sıfır almıştım. istanbulda e5 te giderken motor teklemeye başladı. durdum servis çağırdım çekici ile aracı götürdüler. motor komple değişeceğini söylediler. tamam dedim 2 hafta sonra gelir dediler. ee dedim. araba vereceksiniz bana. yok öyle bir imkanımız yok dedi. kravatından tuttum benim muhatabım sensin, sen buraya oturttularsa sensin dedim. ikame aracım şimdi gelecek dedim. koşarak gitti servis sorumlusu. yarım saatte ikame aracım hazırlandı. 2 hafta sonra motor geldi. taktılar. motor numarası değişmiş muayene ücreti istediler. hee veririm dedim siz takın. aracım bitti teslim aldım. muayene ücreti de vermedim orada bir kavga daha sonra çıktım aracı hemen sattım almana döndüm.
  • saçmalığa bak! biri yazmış 1.2 olduğu için şehir içi, düz yolda kullanacakmışız. motorlar belli ihtiyaçlara göre üretiliyormuş... ortada sorun yokmuş! diyecek hiçbir şey bulamadım... akıl tutulması
  • fransız psa grubunun müşteriyi ortada bırakma merakına ilave bir örnektir.

servislere fazla yüklenmeyin. onlar iş yapıp garanti maranti değişim ve işçilik yapıp paylarını alabilmek derdindeler. yani çoğunlukla tüketiciyle aynı taraftalar.

ama merkezler berbat. servislerin verdikleri raporlara muhalefet ya merkezden (merkezin aq) geliyor, ya eksperden.

ben de, (bkz: citroën c4 sedan hdi) aracımın garantiden değişen dandik ötesi hoparlörü tekrar patladığında "değişen parça tekrar garantiye sokulmaz" bahanesiyle karşılaşarak fransız tövbemi başlatmıştım. zaten daha 30. (okuma özürlüler için yazayım rakamla 30, yazıyla otuz) kilometredeki aracımdan motor arızası almıştım. serviste hallettiler: bilmemne hortumunun imalat hatası sonucu sızdırma yaptığını tespit edip değiştirmişler. aman ne güzel. o zaman amatör kullanıcı ruhuyla şanssızlığım olarak değerlendirip devam etmiştim.

şimdi japonumla (bkz: honda civic fb7) bunların yanına yaklaşmadan 100bini devirdim.

edit: sevimli savunma mesajları gelmiş: "pure tech 1.2 motorlar şehir içi, düşük eğim yüzdesine sahip, düşük devirli kullanımlarda maksimum performansı versin diye üretilmiştir" vayvayvay! nerde yazıyor bu? alırken "terms and conditions" olarak mı sunuluyor da biz de ıslak imza veya parmak basarak onay veriyoruz? şehir içi kullanım için 1.200cc motordan 136ps almak çok değil mi? nerede kullanacaksın o 136ps gücü? aman bana ne, nasıl olsa gönüllü avukatları var, aralarında alıp satsınlar.
  • başlığın ilk entrysi gene kayıp. eğer arkadaş sildiyse kendisine teessüf ediyorum. işin halledildiyse bile en azından bir edit koy durumu anlat veya en kötü yazdıklarını sil olay çözüldü herkese teşekkürler falan de, yok firma tehdit etti sen de korktuysan onu belirt. silip gitmek nedir amk. yok sözlük tarafından silindiyse bir şekilde ulaş tepki verelim. ilk entrysi kaybolan rezalet başlıklarından nefret ediyorum.
  • peugeot almayı düşünürken beni vazgeçiren rezalet gibi rezalet. umarım servis veya şirket kalıcı bir çözüm sunarlar. büyük geçmiş olsun.
  • şu an bayiden bildiriyorum. yeni kasa peugeot 3008 active 1.6 için 140 bin liraya satış görevlisiyle el sıkıştık. o sözleşmeyi hazırlarken ben ekşi sözlüğe bakıyordum. bu başlığı okuduktan sonra vazgeçtim almaktan. adam birazdan gelicek ve ben vazgeçtiğimi bildireceğim kendisine.
  • peugeot’un nazik motorlar ürettiğini (turbo-benzinli için) öğrenmiş olduğumuz başlık.

bir yazarımız da demiş ki bayıra vurmamak lazım ona göre almak lazım.

ben açıkçası araba seçerken bagaj hacmi, motor hacmi, yedek parça fiyatı, yakıt sarfiyatı gibi konulara dikkat edildiğini duydum da bu üstteki seçeneği ilk defa duydum.

bildiğim kadarıyla ford ecoboost motoruyla 0.999 cc motor üretiyor, vag grubunun da 1.2 tsi, hatta şimdi 1.0 ecotsi motoru var. hiçbirinde de böyle nazik davranma muhabbetini duymadım. kaç senedir de satılıyorlar.

hatta 1.0 lt ford focus ecoboost kullanan arkadaşım var, kendisi de marmaris’li, o dik yokuşları bilen bilir. kaç kere inip çıktılar bir sıkıntı yaşadıklarını duymadım.

bu vahim problemi sinenize çekin ve kabul edin bence. yok virajdı, rampaydı, bilmem neydi savunmaya çalışınca komik oluyor.

oldu olacak manuele alıp araca rampada ara gaz verelim.

ya da aracı satarken haber versinler, arabayı sadece konya otobanında sürün diye, ona göre kataloğa bakıp alalım.

hatalı üretim yapmak her markanın başına gelebilir. geri çağırmaları hemen hemen her markada duyduk. garanti bunun için var. sorumluluk almaları gerekli firmaların.
  • her zaman söylerim; amerikada satılmayan araba almayacaksın.
hesabın var mı? giriş yap