şükela:  tümü | bugün soru sor
 • peugeot'nun partner modelinin binek versiyonu yerine 2018 yılında piyasaya süreceği modelidir. partner bundan böyle sadece 2 koltuklu ve kargo amaçlı üretilecek.
  5 ve 7 koltuklu 2 versiyon olarak üretilecek olan rifter'ın 5 kişilik versiyon 4.40m olacak ve 2019'da piyasaya sürülecek 7 kişilik versiyonu +35cm ile 4.75m uzunluğa sahip olacak.
  araçta peugeot'nun sunduğu güncel teknolojilerden zenith tavan, peugeot i-cockpit, grip control ve adaptif hız sabitleme, şerit ve tabela tanıma, 180 derece park sistemi, aktif şehir içi frenleme vb. 8" ekran, 3d navigasyon, apple carplay, android auto ve mirrorlink sunuluyor olacak.
  peugeot'da uzun süredir görülmeyen ve dangel tarafından geliştirilen 4 tekerden çekiş sistemi de meraklısına ilk kez rifter ile sunulacak.
  2 benzinli 3 dizel versiyonu olacak olan araçta 2019'dan itibaren 8 ileri tam otomatik şanzıman da seçeneklere dahil edilecek.
  benzinli motorlar: puretech 1.2lt 110 ve 130 bg stop&start özellikli
  dizel motorlar: 1.5lt bluehdi 75, 100 ve 130bg şeklinde olacak. 75bg olan hariç yine stop&start mevcut.
  otomatik şanzıman her iki seçenekte de sadece 130bg olanlarda sunulacak.
 • türkiye'ye çıkış tarihi ve fiyatı belli olmayan modeldir. tahminimce nisan 3. haftası lansmana başlarlar, mayıs gibi ilk modeller bayilere düşer sonra deli talep oluşur fakat araç bulamazlar, sonra millet başka markalara kayar ve eylül gibi piyasaya talep fazlası araç verilir. genelde hep bu düzen çalışmıştır türkiye'de.
 • sanırım türkiyede ornegi olmayan yeni bir sınıf doğacak sayesinde. tutarsa tabi.
 • araç dış tasarım olarak peugeot partner'e kıyasla ön tarafında radikal bir değişime uğramış fakat arka tarafta birkaç dokunuş harici aynı oranda bir değişim yok.iç konsol ise komple yenilenip i-cockpit ile donatılmış ve kendi sınıfındaki araçlara göre oldukça farklı ve yenilikçi bir izlenim oluşturulmuş.eğer düzgün bir satış stratejisi ile ilerlenirse tutma ihtimali fazlasıyla olan araçtır ama öncelikle milletimizdeki "fransız alınmaz" algısı bir an önce bertaraf edilmelidir.
 • 100 bin tl’nin altında bir fiyatla satılırsa türkiye’de tuğraların efendisi olacak araçtır.