• bir arkadaşımın başına gelen rezalettir.

ne yapmaya çalışıldığını anlayan beri gelsin...

edit.1.: bazı yazarlar garanti süresinin bitmesine dem vuruyorlar, ancak gözden kaçan birşey var, gözden kaçan kısım: "sorunu kabul ediyorlar "bunu siz bozmuş olamazsınız, fabrikasyon kusur" diyorlar." , yani kusur fabrikasyon olunca garantinin bitmiş olması birşey değiştirmemeli.

konu şu şekilde :

bu hafta başıma bir olay geldi, sizlerin ne düşündüğünü merak ediyorum.

3 yaşında, servis bakımlı ve 45.000km de olan peugeot 508 aracımın dijital klima kontrol ünitesi bozuldu.

sorunu kabul ediyorlar "bunu siz bozmuş olamazsınız, fabrikasyon kusur" diyorlar. ancak benden bir miktar ödeme yapmamı bekliyorlar.

kusuru kabul ediyorsanız, benden neden ödeme bekliyorsunuz? aracım servis bakımlı, değiştirmeleri gerekir diyorum.

bilmiyorum ben mi hatalı düşünüyorum, sizin başınıza gelse ne düşünürdünüz?

cevap verirken bu bilgilere göre değerlendirebilirsiniz;

parça fiyatı: 4.000tl
    servis indirimli fiyatı 1.000tl
    çıkma fiyatı 200tl

ayrıca öne çıkararak da destek olursanız sevinirim.
  • bu tarz problemleri genelde iyi niyet garantisinden yapıyorlar. bika'dan satın aldığım renault fluence aracın hız göstergesinde 1 lamba fabrikasyon hatalı olarak bozulmuş idi. tekrar orjinali ile 1 tl almadan değiştirdiler. belki markadan markaya farklılık gösteriyor olabilir.
  • aracın garantisiyle bağlantılı olan durumdur.

garanti bittiyse iyi niyet garantisi indirimi yapmışlar size ki yapmak zorunda da değiller.

garanti bitmediyse rezalet olabilir ancak.

edit: üstteki arkadaşın dediği gibi her aracın garantisi 24 ay değildir bu arada.
  • malesef rezalet değildir. premium markalar dahi 2 yıl garanti verirler genelde. dolayısı ile arıza araç garanti kapsamında değil garantisi bittikten sonra oluşmuştur.
    aracın servis bakımlı olmasından mütevellit peugeot firması iyi niyet belirtip indirim yapmıştır ki bu gayet şık bir davranıştır.
    200 liraya derdini çözebilen arkadaşımız bunu burada dillendirerek çözmeye çalışmamalıdır(en azından kendi yaşadığı sorunu, çünkü rezalet değil)

ha ısrarla rezalet olduğu düşünülüyor ise kendisini donanımhaber 508 forumuna alalım orada gerekli ilgiyi görebilir. bak facebook grubu da olur aslında.*
  • peugeot'un artı garanti kapsamından yararlanmadıysan parça ücretini ödersin. standart peugeot garanti süresi 24 aydır.
  • peugeot'dan
hesabın var mı? giriş yap