• hahahahahaahah geçen wall street journal ile kapışmaya çalışıyodu ki iyi de gidiyodu. videoda nigger dedikten sonra çevirmesi falan çok komik ya. adamın ırkçı biri olmadığı belli, nigger kelimesi arkadaşlarıyla bir inside joke olarak kullandığı da belli ama yine de yapmaması lazım. ahahahahah nasıl da kaçırmış ağzından sonra sıçtım ben diye asshole'a çevirmiş. ben zaten bu arkadaşı hep bi şekilde justin bieber'a benzetiyodum o yüzden düşmesi çok da koymuyo. ama yine de başarılı biri, işte bu ana akım medyanın yalanlarına karşı ayakta duran biri, o yüzden saygı da gösteriyorum bi yandan. ahahahahahaaahahaha nigger demiş salak.
  • beyinsiz olduğu kadar ırkçıymış da amk ergeni dedirten youtuber.

nigger'lar senin 13 yaş seviyesindeki videolarını siksin aq
  • youtube kültürü hakkında hiçbir fikri olmayıp youtube'dan biri ana akım medyaya düşecek bir hareket yapınca gelip burada çük sallayanların ne kafası yaşadığını bana merak ettirmiş, son zamanlarda ana akım medyayla arası iyice kötüleyen youtuber.

bu adamlar* youtube'un göt korkusu yüzünden popülere düşemiyor, reklam alamıyor, içerik üretmeye çekiniyorlar, o zaman bir şey yok; içlerinden biri sansasyonel bir hareket yapınca**, ooouuuvvv. iyi ki joji'nin de 50m subı yok, medya yüzü olacak şekilde de tanınmıyor da her gün haberlerini duymuyoruz. filthy frank serisinden bir şey izleseniz kafanızı duvarlara sürtüp camdan atlarsınız amk "vay ırkçı, vay namussuz, vay pis, sen ne biçim adamsın lan" diye diye.
  • ortalikta idubbbz gibi bir youtuber varken bu adama neden yukleniyor anlamiyorum. pewdiepie irkci birisi degil tam tersine bunlarla dalga gecen ve sacma haberlere konu olan birisi. bunu acikladigi cok fazla video var. once nazi ilan edildi. sonra yahudi karsiti ilan edildi. halbuki bunlarin cogu sakadan ibaretti ama insanlar anlamadi. ozellikle videonun tamamini izlemeyen insanlar. ornegin jk rowling gibi unlu bie yazar o sacma haberlere inandi...
  • 2015 stüdyosuna geri döndüğünden beri tekrar sıkı takibimde. orada daha amatör amd daha kendi gibi. şimdi sabırsızlıkla bekliyorum videolarını. (aktif oyun videoları hariç)

içerik üretmeyi bırakması, artık kanalı "push etmemeye" karar vermesi, yaptığı en doğru şey. o youtuber falan değil artık. şimdi tam bir kanaat önderi oldu. eşeleyip çıkardığı durumların ve durumlara bakış açısının, tavrının hastasıyız.

senelerdir gündeme geldiği konular hep çok sikko, çok ucuz oluyor. ne kendisi, ne de takipçileri inanın siklemiyor, haberiniz olsun. aradan seçip izlediğiniz videoların ötesinde birisi var orda. o kanalın bir context'i var.

şu malum konu üzerine, istese 10 dakikalık bir video ile tüm dünyayı haksız çıkartabilir ama bir saniye, bunun komik bir tarafı yok değil mi?

edit: beklenen ve komik yanı olmayan 1 dakika 36 saniyelik açıklama geldi. "squad fam" yoktu, kuru bir "bye" vardı. izleyip izleyip mastürbasyon yapabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=cldxuaxaqwc
  • videolarını izlemeden ırkçı diyenleri gördükçe gülüyorum.gerçekten komiksiniz.
  • firewatch oyununun yapımcısı pewdiepie'ın firewatch oyunu ile ilgili yaptığı videolar için dmca'e şikayet edeceklerini ve diğer oyun yapımcılarına da aynı şeyi yapmalarını söyleyeceklerini twitter'dan bildirmiş. eğer gerçekleşirse ve diğer yapımcılar da aynı şey, yaparsa kanalı kapanmaya kadar gidebilir.

yalnız bu firewatch oyununun sıkça sorulan sorularında oyunu oynarken video çekip üzerinden reklam ile para kazanmanız bizi ırgalamaz deniyor. bu da başka bir iki yüzlülük işte.
  • bazı insanları ciddiye almamanız gerektiğinin farkında değilsiniz. sjw olmanın alemi yok, pewdiepie ciddiye alınmayacak adamlardan biri. adam da bunu söylüyor zaten sürekli, adam taşak geçiyor herşeyle. dünyada ırkçı olacak son adamlardan biri lan bu.

bir youtuber.
  • bu kez yaptığının eşeklik olduğunu bildiği için özür dilemiş.
  • bazı kelimeler iyi veya kötü insanın ağzına kültürel bir şekilde yapışıyor.
    "allah aşkına" diyen bir ateist, allah kelimesini kullandığı için teist olmuyor. dil alışkanlığı bir nebze. ben buna benzetiyorum.
    ayrıca bu zenci kardeşlerimizin birbirlerine sürekli nigger diye hitap edip başkası diyince ouuuv çekmelerini de hem anlıyorum, hem de anlamıyorum.
hesabın var mı? giriş yap