*

 • penis eğriliği. türk erkeklerinde görülme oranı %3'müş. *
 • dogustan olabilen yada 40 yasindan sonra ortaya cikabilen bir rahatsizlik. cerrahi operasyonla tedavi edilebilen bir rahatsizliktir.
 • ereksiyon halindeki penisin travmaya maruz kalması *** sonucunda penis dokusunun zedelenmesi sonucu olan bir hastalıktır. zedelenme sonrası oluşan tamir dokusunun:skar dokusu farklı özellikle olması kişi sonucu travma sonrası sorun yaşamaya başlar. kişide penis eğriliği*, ağrı vb. şikayetler görülebilir.

  tedavisi cerrahidir. kırık iyileşmesi sonucu oluşan fibröz plaklar carrahi yöntemle çıkarılır, kişi eski mutlu günlerine döner.
 • diğer adları induratio penis plastica ve peyronie hastalığı olan bir bozukluk.

  metoprolol süksinat prospektüsüne göre bu ilacı kullanan hastalarda seyrek şekilde (her 10000 hastadan birinden daha fazlasında ancak her 1000 hastadan birinden daha azında) görülen bir yan etki bu bozukluk. bir ilaç nasıl böyle bir yan etkiye neden olabiliyor bilemicem!!! maazallah!

  (bkz: ceviri ve sozluk)
 • penisin alt kismindaki bir plagin sertlesmesi sonrasinda normal sartlarda erekte halindeki penisin karinla 45 derece aci yapmasi yerine sifir derecelik bir aci yapmasidir. yani, penis erekte olunca karina yapisir neredeyse ve bu nedenle de genelde cinsel iliski ya olmaz ya da feci agrilidir.

  isin komigi daha cinsel iliski yasamamis erkeklerin bunun tanrinin bir vergisi oldugunu dusunmesidir, dusunsene benim penis saha kalkiyo abi modunda. ama yok iste ole olmuyo, cinsel iliski genelde olamiyo. heralde bunu goren kadin da korkup kacar tahminimce. ama cozulmicek bi sorun degil yani, steroidlerle ve bazen de ameliyatla sip diye cozuluyor bu sorun.
 • penisin bazen de aşağı büküldüğü hastalıktır. kadınlar bu durumda birleşmede baskının ve temasın arttığı için memnun olurlar.
 • romanitizmal-iltihabi bir rahatsızlık.
  toplum olarak utangaç bir yapımız var. üroloğa gidip derdini anlatmaktan bi çare insanlar gidipte böyle bir derdi olduğunu anlatmaları ise nerdeyse imkansız.
  romatizmal olarak değerlendirildikten sonra dahiliye de işin diğer tarafını analiz etmelidir. ilk aşama ilaçla tedavi denendikten sonra tıbbi operasyonlarında seçenekler arasında olduğu bilinmelidir.
  en büyük handikapları ise idrarı zor yapma ve ilişkiye girerken yaşanan sorunlardır.
 • bu hastalığın babası fransız genel cerrah (bkz: françois de la peyronie) dir. ilginçtir ki, bizde yeni kurulan şehir hastaneleri, 1693 yılında frsansa’da zaten varmış (bkz: şehir hastanesi) ve herif lisansını bu hastaneden almış. enteresan.
 • tam olarak şöyle olan penis eğriliği hastalığı. kolaylıkla tedavi edilebiliniyormuş

  http://www.kozmetikcerrahi.com/…/peyronienormal.jpg
hesabın var mı? giriş yap