şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
1260 entry daha
 • turizm çalışanı olduğum için önceliğim var. biontech yaptırmak istiyorum ama karar veremedim. kronik faranjit, guatr, insülin direnci, vitamin eksiklerim var. yapmazlar gibime geliyor ama o kadar araştırmama rağmen bir sonuca ulaşamadım.
  bir an önce yaptırıp kurtulmak istiyorum ama elim randevu al butonuna gitmiyor bir türlü.
 • tetanozum kolda yaptığı ağrı biontech in yaptığından 5 kat fazla
 • ilk dozda iki gün kol ağrısı dışında bir sıkıntı yaşamadım.

  bakalım ikinci nasıl olacak
 • 02.04.2020 şişli etfal hastanesinde olduğum aşı. herhangi bir yan etkisini görmedim sadece aşı yapılan bölgede kas ağrım vardı o da 2 güne geçti.
 • izmir'de ikinci doz için randevu sıkıntısı var sanırım. annem ve babam ilk dozu 3 nisanda, tepecik eğitim araştırma hastanesi'nde oldular, ikinci doz için randevu veren tek hastane katip çelebi atatürk eğitim araştırma (eskiden yeşilyurt devlet hastanesi denirdi) olarak görünüyor. 1 mayıs için randevu aldım. ancak kaç milyon nüsufa sahip bir şehir için tek hastaneye toplanıyorsa bütün randevular, büyük sıkıntı var demektir.

  ekleme: çokça mesaj aldım, buraya ekleme yapayım dedim.
  normalde de e nabız üzerinden randevu alırken randevu almak istediğiniz tarihe iki hafta kalmadan randevu alamıyorsunuz. yani ben 1 mayıs için randevu aramaya 17 nisan tarihinde başladım. denedim, denedim olmadı. e nabızdan randevu alırken önce il sonra ilçe sonra da hastane seçiliyor. son denememde ilçe seçmeden direk hastane seçerek tek tek denedim hepsini. sadece yukarıda adını yazdığım hastanede randevu açıldı, kaçırmamak için aldım randevuları. size de böyle yapmanızı tavsiye edebilirim. bir arkadaş 182'yi telefonla aradığında aşı tarihine 1 hafta kala randevu alabileceklerini söylemişler, ben telefonla randevu hiç almadım, o yüzden bir şey diyemiyorum.

  umarım herkes zamanlı şekilde istediği aşıya ulaşır.
 • abd'de 90 bin hamile kadına yapılmış aşıdır. yan etki görülmemiş. ingiltere'de de hamile ve emziren annelerin tercihine bırakılmış aşı olmak. öncesinde dsö yaptırmayın diyordu biliyorsunuz.
  alın size kaynak
  bbc
  ny times
 • bu mecra da aşı karşıtı entryler giren bir arkadaşa mesaj yolu ile sebebini sordum.
  zira sağlık konusunda sokakta ki herkes kadar bilgi sahibiyim, yani hiçbir fikrim yok. belki kendisi doktordur, uzmandır vs diye bilgi alayım dedim.

  bir twitter hesabı önerdi.
  3-4 ay kadar geriye doğru gidip tweetlerine baktım.

  aşı olursanız çok kötü olur, aşı olursanız sizi kontrol edecekler.
  her sene sizi aşılayacaklar, neden her sene aşı olalım zart zurt minvalinde içi boş karalamalar dışında bir şey göremedim.

  aşı karşıtı olup aşının elle tutulur tehlikesi nedir bilen varsa yazsında bilgilenelim.
 • dümdüz yurdum insanlarının hala kendilerini çip falan takılacak kadar kıymetli sandıklarını göstermiş aşılardan sadece biridir.
 • kronik ürtikeri olanlar için riskli midir acaba? bilen var mı?
 • 2. doz için randevu alamadığım aşı tipi
  not: abartıldığı gibi yan etkileri olamadı sadece kolumda ağrı oldu.
42 entry daha