• aşı karşıtı geri zekalıların hala insanları salak yerine koymaya çalıştığı aşı.

israil'de 60 yaş üstü aşılama oranı gayet yüksek. insanların çoğunun aşılı olduğu bir popülasyonda bu kişilerin hastalık sayılarının daha yüksek görünmesi gayet doğal. oransal olarak bakıldığında işler değişiyor yalnız. israil'de 60 yaş üstü ağır hastalık oranı 100.000 kişide 16.6 civarında fakat aşısız 60 yaş üstü popülasyonda bu oran 100.000 kişide 98.5'e çıkıyor. yani aşısızların ağır hastalık oranı 6 kat daha fazla.
  • fda tarafından tam kullanım onayı verilen aşı.

bugüne kadar bazı aşı karşıtlarının argümanlarından biri olan; aşının deney aşamasında olduğu, aşı olanların denek olduğu, tam onay çıkamadığı gibi iddialar da çökmüş oldu. artık aşının acil kullanım onayı değil tam onayı var.

yapılan açıklamaya göre tam onay değerlendirmesi 44 bin insan üzerinde yapılan klinik deneye dayanıyor. amerika'da 200 milyondan fazla doz pfizer biontech aşısı yapılmış durumda halihazırda.

kaynak.
  • 10 aşı karşıtı insanla aynı yerde çalışıyorum, bilin bakalım ne oldu?

10 kişi de hastalığı teker teker kaptılar, ağrılardan ağlayanlar, bayılanlar oldu ama ne hikmetse aynı yerde çalıştığım halde bana bulaşmadı, bulaşmadı diyorum çünkü test yaptırdım negatif çıktı.

ve bilin bakalım kimin 2 doz biontech aşısı var?

isteyen yaptırır istemeyen yaptırmaz çok da umrumda değil açıkçası.

insan ömrünü kısaltıyormuş;

sigara desen vardır, alkol desen vardır, fastfood desen vardır, yıllarca büyük şehirlerde hava kirliliği solumak desen vardır, cola türü asitli içeçekler vardır, vs vs ama aşı insan ömrünü kısaltıyor diyor ya.

g*ötümle gülüyorum şunu söyleyenlere, aynen aynen en çok sen yaşayacaksın bu yiyip içtiklerinle, hava kirliliğiyle…

taş gibi koruyan aşıdır.
  • türk vatandaşı olarak özlem türeci ve uğur şahin hocalarımıza ne kadar dua etsek azdır. fırsatı olup da tanışan olursa ellerinden öpsün ve bizim yerimize de teşekkür etsin.

belki farkında değil çoğumuz ama covid19 hastalığı için şu anda acil durum onayı almış aşılar arasında hem etkinlik hem de güvenilirlik olarak en iyi aşı.* sadece konvansiyonel aşılara karşı değil, diğer mrna aşılarına karşı da daha iyi.* üstelik de dün itibari ruhsat almış tek aşı.* bu aşının da bize bu kadar hızlı ve ucuza gelmesinin tek bir sebebi var, aşıyı geliştirenler türk çift ve en vatanseverinden bana göre. biontech firması, pfizer-biontech aşısının üretim ve dağıtım haklarını pfizer firmasına bırakmıştı. sadece almanya ve türkiye için üretim ve dağıtım hakları biontechte kaldı. almanya için sebebi açık, geliştiren firma almanya menşeili. türkiye kısmı ise tamamen hocalarımızın insiyatifi.

bu muazzam başarılarından dolayı hocalarımızı kutluyorum. başarılarının devamını mrna-kanser ve mrna-tüberküloz aşılarında da dört gözle bekliyorum. kanser aşıları şimdiden faz2 çalışmalarına başlamış.* faz1 sonuçları etkin ve güvenli görünüyor.
  • bebeklikten beri aşı olmadınız mı kuzum siz? aşı olduktan sonra sıfır yan etki mi bekliyorsunuz? elbette ki yan etki olacak. vaxzevria'dan* sonra da comirnaty'den* sonra da hafif olmayan gribe benzer yan etkiler yaşadım, hatta herkeste 1-2 gün süren şey bende daha da uzun sürdü. sonra geçti. ne ağladınız ya.

edit: aranızdan bazıları editlerken ana metni de değiştirip çocuk kandırdıklarını sanıyorlar :)
  • yan etkileri olan ne bok oldugu gayet net belli olan asi.

sirf yapanlarin dedikleriyle degil baskalarinin tersine muhendislikle sifresini cozdugu icinde ne var ne yok ve yaptigini nasil yapiyor bilinen asi.
  • batılı basının diğer batılı aşılar gibi hakkındaki kötü gelişmeleri bile "iyi haber" olarak sunmaları artık insanları iyiden iyiye bezdirmiş olan aşı.

en son etkinliğinin 4 ay sonra ciddi derecede azalmasını "4 ay sonra astra zeneca pfizer ile aynı düzeyde etkin" şeklinde sunulmasına tepki gösterilmiş;

https://twitter.com/…ley/status/1428821369735860227
  • aşı yaptırmayanlar beni öldüreceğine kendi ölsün. tüm aşı yaptırmayan sevdikleriyle beraber ölürlerse daha da iyilik yapmış olurlar dünyaya ve insanlığa. diyeceklerim bu kadar.
  • aşı olurken seçeneğim vardı ama olmak istediğim tek aşı pfizer biontech covid-19 aşısıdır.

özlem türeci ve kocası olacak o adama teşekkür ediyorum, kendilerine minnettarım.

güvenilirliğinden hiç şüphem olmadı, gözüm kapalı oldum aşımı. gerek olursa 3.dozumuzda canı gönülden olurum.

aşı karşıtları dalkavuklar, salaklar,bir halttan anlamayan rüküşler siz olmayın aşı. tamamen varsayımlar üzerinden elinizde kesin olmayan donelerle insanların kafasını karıştırıyorsunuz yatacak yeriniz yok.

fda tarafından tam onay alan bu aşıyı siz olmayın, olmayın da göreyim g*tünüzü ben. bu aşı artık içtiğimiz aspirin gibi bir ilaç statüsünde. aşı karşıtları siz bu aşıyı olmayın, aşılar ziyan olmasın olmak isteyen olsun, geri zekalılar sizi.
  • abd'nin son yayınladığı resmi verilere göre aşıyı olmayanların covid dolayısıyla hastaneye kaldırılma oranı çift doz olanlara göre 29 kat daha fazla çıkmış.

https://www.cdc.gov/…/mm7034e5.htm?s_cid=mm7034e5_w

şu saatten sonra "aşı işe yaramıyor" demek "dünya düz" demekten farksız.
hesabın var mı? giriş yap