• isveç'te 2004 yılında,

- gustav almberg # guitar, keyboard
    - mattias bhatt # guitar
    - martin hjertstedt # drum
    - kristian karlsson # bass, vocal

tarafından ilk önceleri before you give in adı ile kurulan post-rock grubu.

kısaca epler ve albümler:

yes i am ep
    2007

it's not me, it's you!
    2008

in never out
    2009

key
    2012

holoscene, hatırlatması için teşekkürler.

mogwai, god speed, mono, explosions in the sky, immanu el, sigur ros dinleyenlerin severek dinleyebilecekleri bir gruptur da, hatta dinliyor bile olabilirler, bilemedim.

çoğu zaman epik bir havaya bürünen eserleri ne fazlasıyla sert ne de fazlası ile yumuşak tınılara sahip. geleneksel rock melodileri, melankolik atmosferi, bitmeyecekmiş gibi gelen ve sonsuzluk hissi veren enstrümantal sürerliği, sonik sınırlar koymayan aksine içindeki kontrastlara yönelen yapısı ile umuda, insanın derin duygularına, içinde çözümlenemeyen düşüncelerine ve olaylara vurgu yapan bir yapıya sahip.
    bu nedenledir ki, her bir parçası, masif melodik genişlemeleri, yokluktan daha doğrusu yavaş ve hafiflikten muazzama doğru yol olan ritmleri ile, dalgasal orkestral ve armonik gitar sesleri, geri plandan birden beliren ve dinleyeni saran drum vurguları ile kişiyi değişik duygu hallerine sokabilen bir yetiye sahip. kısacası, melodik kompleksleri ve armonize çeşitlemeleri ile harikulde bir keyif yaşatabilen cinsten.

şöyle ki,

http://soundcloud.com/fbits/pg-lost-yes-i-am
    http://soundcloud.com/fbits/pg-lost-kardusen
  • post-rock gruplarının arasında kıymeti pek bilinmeyen isveçli grup. bir aydır sadece onları, özellikle de loop'a alarak crystalline i dinliyorum. o drum vurguları, drone noktaları çok fena çok. sanırım aylar geçse de dinlemekten bıkmayacağım.
  • bu grubun davulcusu martin hjertstedt ayni zamanda ghost'un da davulcusu oluyor. tabii ben bunu farkettigimde pg.lost konserine gidisimin uzerinden tam olarak iki ay gectigi icin adama cok dikkat etmemistim, yoksa baya fangirlluk yapardim herhalde.*
  • melodileri ön plana çıkaran, acelesi olmayan bir müzik yapıyorlar. hem sert, hem yumuşak bir arada
  • oscillate adlı yeni albümü gelmiş.

https://youtu.be/ltnqgkkc8-0
  • muadili olamayacak gruplar isim yapmışken tanınmamasına hayret ettiğim başarılı post rock grubu. eits olsun, giaa olsun, mono olsun, mogwai olsun, bu esaslı post rock gruplarının her birinin en güzel yanlarını sentezlemiş de kendi tarzını ortaya çıkarmış gibi bir hali var şarkılarının. post rock grubu olarak lanse edilen neresi post rock anlamlandıramadığım yeni nesil grupların yanında "ahan da budur" dedirten, derin bir nefes aldıran, keyiften kendinden geçiren bir grup.

yine son dönemin başarılı post rock gruplarından wang wen ile birlikte çalışmaları da bulunmaktadır.
  • versus adlı 2016 albümleri ile sonbaharı hissettirmiş olan kuzeyliler. bu sefer biraz farklı kulvarlara sapıp yeni şeyler denemişler. gomez gibi şarkılar barındırmıyor. önceki albümlerdeki kendilerine has tınılar yerini diğer post-rock gruplarınınkiyle karışmış off the beaten path dışında. onun tadı eski pg.lost.
  • (bkz: no clear mind) adlı gruba bir buçuk sene önce aşırı bağlanmıştım, bana yaşam sevinci veriyordu. bu uzun bir zaman önce sonlandı, şarkıları eskisi kadar ilgimi çekmemeye başladı.

fakat yakın zamanda bu grubu keşfettim. bana tekrardan yaşam sevinci ve huzur verdi. şu sıralar son derece coşkuluyum, çünkü bu müzik bana istediğim duyguları yaşatıyor.

muazzam, insan üstü bir (bkz: sanat)!

her müzikleri çok hoştur fakat benim en çok hoşuma gidenler: (bkz: along the edges) - (bkz: a final vision)
  • heart of hearts adlı parçalarını şu sıralar deli dolu bir şekilde dinliyorum.
    senelerdir bu kadar underrated kalmaları da artık üzüyor biraz beni. crystalline(müthiştir) , terrain, eraserdiğer bazı güzel parçalarından bazılarıdır.
  • en sevdiğim post-rock grubu.bütün albümleri mükemmel ötesidir.pascal's law,crystalline,fartyget,kardusen,maquina,prahanien,yes i am ve siren tavsiye edebileceğim şarkılardır.aslında bütün parçaları iyidir,dinleyin dinletin.
hesabın var mı? giriş yap