• 2-3 hafta önce 23 lira iken korkup 60 lira olunca alınan hisse.

borsada bir kural vardır, korkunun en tepede olduğu anda hisse alınır, coşkunun tepede olduğu anda ise hisse satılır. nasıl 82 bin olduğunda 70 bine düşecek algısı oluşuyorsa 99 bine çıkınca da 110 bine çıkacak algısı oluşuyor.

önce bu psikolojiyi kırmak lazım, yoksa şu dönemde kısa vade al-sat yapmak yatırım değil kumar zaten.

ekleme : normal piyasa şartlarında ederi 150 liradır bu hissenin bana göre.
  • saatliğin de altındaki grafiğinde tobo oluşmuş durumda. 20-21-22 mart'ta kağıtta endeks üzeri özel yükseliş beklerim.

ytd.
  • 2016 yılı içerisinde hemen hemen her gününün programı aşağıdaki gibi olan hissedir.

9:30 açılış
    9:35 saygı duruşu ve istiklal marşı
    10:00 iyi dilek ve temenniler
    11:00 ortalama takibi ve teknik vızıltı
    12:00 küfürler
    13:00 yemek arası
    14:00 hakkımı helal etmiyorum'cuların geçit töreni
    15:00 sattım kurtuldumcuların takdimi
    16:00 günlükçü ve traderların linçi
    17:00 çay molası
    17:30 temelciler eşliğinde günü haberlerinin sunumu
    17:40 spekülatör ve şirket sahibine küfürler
    17:45 günün değerlendirmesi iyi niyet ve temenniler
    17:50 zararda olan arkadaşlara sabır dilekleri, saygı duruşu ve kapanış
  • 2019 yılı 2. çeyrek mali verilerden sonra yükselişe geçen ve gün itibariyle 70 tl’ye dayanan hissedir.

almadığım her gün pişman etti, yine pişman olacağım belki ama bu seviyeden sonra da güvenip alacağımı düşünmüyorum.
  • alaska'nın en büyük havayolu şirketi iflas edenzi, bizdekiler coşanzi.

https://www.airporthaber.com/…-bayragini-cekti.html
  • elinizde bu hisseden çok fazla varsa, aynı gün içerisinde satamazsınız veya elinizdeki miktar eğer çok yüksekse alamazsınız.

internetten yarım yamalak araştırdığım dump veya pump engeli gelmiş. yani bir gün içinde en fazla şu kadar satılabilir ve aynı oranda alım yapılabilir. hisse işlemlerinin önüne bir firewall eklentisi gelmiş gibi düşünebilirsiniz.
  • kesinlikle uzun vadeli yatırım yaptım ama yükselişi bana o kadar anlamsız geldi ki 49.800 den çıktım.
    kalanlara iyi kazançlar dilerim ben %60 ı cebime koydum.

havacılık sektörü için iyi olan hiçbir bilgi yokken uçan hissedir.
  • sağlam trend yakalamış hissedir. hedef fiyat 119 tl diye gösteriliyor. tabii o noktaya ne zaman yaklaşır muallak. bu kadar yüksek hedef fiyat verilmesinden anladığım; şirket uzun vadede mantıklı işler yapacak gibi duruyor.

şu sıralar böyle 1-2 hisse daha var.
    (bkz: vestl)
    (bkz: tuprs)

şu sıralar böyle olmayan hisseler:
    (bkz: eregl)
    (bkz: petkm)

yatırım tavsiyesi değildir.
  • 35'den yakalayıp 49'dan çıktığım hisse. pişman değilim çünkü riski sevmem.

edit : kargo işine girişeceği için spek dönmediği kanaatindeyim 60 tl'ler kapıda.
  • akıllıca bir kararla 25 ten kenardaki tüm paramla girmiş olduğum hisse. ağustosa doğru +60 seviyesini göreceğini düşünüyorum.

not : kenardaki tüm param maalesef hayat kurtaracak cinsten değildi :) ama şimdiye kadar kemiksiz 4-4.5k bıraktı bana. allah bereket versin.

bütüd : ytd
hesabın var mı? giriş yap